מבקר המדינה ממליץ לפתוח מחדש את תיק פרשת הרפז

מידע חדש המחזק את החשדות הפליליים לכאורה שהועלו בתיק חקירת הרפז, הוביל לפנייה של מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס ליועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין, בה הוא מבקש לפתוח מחדש את החקירה בנושא. ישיבה נוספת בעניין צפויה להתקיים ביום ראשון הקרוב

מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס ממליץ לחדש את החקירה הפלילית בפרשת הרפז. פניה בנוסח הזה הועברה לאחרונה ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין,  בעקבות מידע שהגיע למבקר בעת הפצת טיוטת הדוח בפרשה, שמחזק את החשדות הפליליים לכאורה שעלו בעבר.

במשטרה מנסים להבין מהו אותו מידע חדש, שגרם למבקר לשנות את דעתו מהפעם האחרונה שבה עסק בטיוטת הדוח לפני חודש, ולא חשב שיש צורך לפתוח בחקירה או לחדש אותה. בלשכת היועץ המשפטי לממשלה התקיימה התייעצות בנושא, שצפויה להימשך ביום ראשון הקרוב. ביום שני ידון בג"ץ בעתירה שהגיש אחד הנפגעים העיקריים בדוח, אלוף משנה ארז וינר, לשעבר עוזרו של הרמטכ"ל גבי אשכנזי. בעתירתו ביקש וינר לקבל לידיו עדויות נגדו שעלו מטיוטת דוח המבקר, ושבמשרד המבקר סרבו להעביר לו.

גורם משפטי ציין אמש כי "אם חקירה פלילית תחשוף את הקצוות שעולים מדוח מבקר המדינה, אז כל פרשיות השחיתות הציבורית של השנים האחרונות עלולות להחוויר". כך או כך, נראה שהפרשה שנראה היה שהיא קרובה לסיומה, נפתחת מחדש ומקבלת תפנית משמעותית מאמש.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת