שני ישראלים הורשעו בתמיכה בדעא"ש

צעיר ערבי ישראלי מהכפר יפיע הורשע בחברות בארגון הטרור לאחר שבאוקטובר האחרון הסתנן לסוריה דרך טורקיה, יחד עם שניים מחבריו. צעיר ערבי ישראלי נוסף מהיישוב ערערה שבנגב הורשע אף הוא לאחר שפרסם תמונות וסרטונים המביעים תמיכה בפעילות ארגון המדינה האסלאמית

הורשע בחברות בארגון. מגאמסה, ארכיון (חדשות 2,רויטרס)

מדינת ישראל נגד ישראלים התומכים בדאע"ש: שני צעירים ישראלים הורשעו היום (רביעי) בתמיכה בארגון -  אחד מהם תושב הכפר יפיע שבצפון, והשני תושב ערערה שבנגב. ככל הנראה שאין קשר בין השניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

 

בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע את חמזה מגאמסה בן ה-23 בשלושה סעיפים מרכזיים: מגע עם סוכן זר, חברות בארגון דאע"ש ויציאה מישראל שאינה כדין. זוהי הפעם הראשונה שצעיר ערבי-ישראלי שחזר לארץ לאחר חבירה לארגון מורשע במגע עם סוכן זר, עבירה שדינה שנים רבות במאסר.

 

על פי האישום, בתחילת אוקטובר יצא מגאמסה מהארץ בניגוד לחוק יחד עם שלושה מחבריו, טס לטורקיה והסתנן עם שניים מחבריו לסוריה. במשך עשרה ימים שהה מגאמסה במחנה האימונים של דאע"ש לקראת הפיכתו ללוחם בארגון. לבסוף, הוא החליט לחזור למשפחתו ושב על עקבותיו לטורקיה, משם המשיך בטיסה לישראל. עם שובו ארצה, הוא נעצר בנתב"ג והועבר לחקירה.

 

לטענת משפחתו ועורך דינו, מגאמסה הוא בחור נורמטיבי שעבד ולמד לפני יציאתו מהארץ, וזוהי ההסתבכות הראשונה שלו עם החוק.

בית המשפט בנצרת, היום

 

בדיון אחר שהתקיים היום, הרשיע בית המשפט המחוזי בבאר שבע את עומר אבו קוש, תושב ערערה שבנגב בתמיכה בארגון. על פי כתב האישום, אבו קוש התגורר לסירוגין בישראל ובירדן בשל לימודיו האקדמאיים.

 

בית המשפט קבע כי הוא נהג לפרסם ברשת החברתית פייסבוק תמונות וסרטונים התומכים בפעילות דאע"ש בסוריה ומעודדים את פעילות הארגון. במסגרת הסדר טיעון, הוא הודה והורשע בעבירה של תמיכה בארגון טרור.