אישום: השגריר לשעבר יידע את ליברמן על החקירה נגדו

כתב אישום הוגש לבית משפט השלום בירושלים, נגד זאב בן אריה, מי שכיהן בעבר כשגריר ישראל בבלרוס. בן אריה נאשם כי חשף בפני ליברמן כי המדינה מנסה להסתייע ברשויות בבלרוס כדי להשיג מידע חיוני לחקירה המתנהלת נגד ליברמן. כעת דורשת הפרקליטות להטיל עליו עבודות שירות במסגרת הסדר טיעון

לבית משפט השלום בירושלים הוגש היום כתב אישום נגד זאב בן אריה, מי שכיהן בין השנים 2004-2009 כשגריר ישראל בבלרוס. בן אריה נאשם בשיבוש הליכי משפט ובפרקליטות טוענים כי הוא יידע את שר החוץ אביגדור ליברמן בעניינים מסווגים על החקירה המתנהלת נגדו.

מתוקף תפקידו כשגריר ישראל בבלרוס היה בן אריה מופקד על הטיפול בהעברתן של בקשות ישראל לעזרה משפטית אל המערכת המשפטית במדינה בה הוא שרת. מכתב האישום עולה כי בן אריה קיבל מתוקף תפקידו מעטפה ממשרד המשפטים, בה היו נימוקי המדינה לסיבות שבגללן יש לבצע חיקורי דין נגד ליברמן במסגרת החקירה המתנהלת נגדו.

הוא פתח את המעטפה, נחשף לפרטים, ובמהלך ביקורו של ליברמן בבלרוס באוקטובר 2008, יידע בן אריה את ליברמן בפגישתם אודות הבקשה לעזרה משפטית, שהועברה בעניינו של ליברמן לרשויות בבלרוס, ומסר לידיו פרטים שונים.

יודה בעבירות במסגרת עסקת טיעון

"בן אריה מסר את המידע ללא סמכות כדין לידי ליברמן, אשר לא היה מוסמך לקבלו, זאת בייחוד נוכח מעמדו של ליברמן כחשוד שבעניינו הוגשה הבקשה", נכתב בכתב האישום. "במעשיו אלה התכוון בן אריה להכשיל את החקירה הפלילית".

על פי הסדר הטיעון בין הפרקליטות לבן אריה, יודה בן אריה באמור בכתב האישום שהוגש, ובית המשפט יתבקש להרשיע את בן אריה בעבירות של גילוי בהפרת חובה ושיבוש מהלכי משפט. הוסכם עוד, כי הצדדים יעתרו לעונש של ארבעה עד שישה חודשי מאסר, אותם יוכל בן אריה לרצות בדרך של עבודות שירות - אם ימצא כשיר לכך, וכן לעונש מאסר על תנאי, לתקופה שתיקבע על ידי בית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת