היועמ"ש יחליט בתיק ליברמן: "בתוך שבועות"

על רקע הבחירות הקרבות, היועמ"ש צפוי להחליט בשבועות הקרובים אם להגיש כתב אישום נגד שר החוץ אביגדור ליברמן. הטיעונים מטעם סניגוריו יוגשו עד סוף השבוע הבא, ולאחריהם יוחלט אם יש עילה להעמידו לדין

האם יוגש כתב אישום נגד שר החוץ אביגדור ליברמן? לאחר שבועות שבהם נערך שימוע לשר החוץ בדין שורה של עבירות, היועץ המשפטי לממשלה קבע כי הם יסתיימו בסוף השבוע הבא. מספר שבועות לאחר מכן, ובהתאם לטענות שיוצגו, יוחלט אם להגיש כתב אישום נגד ליברמן.

בהודעה מטעם משרד המשפטים נמסר כי בלשכת היועמ"ש מצפים לקבלת השלמת טיעונים בכתב במספר עניינים, מטעם סניגוריו של מר ליברמן, לבקשתם. "לאחר שטיעונים אלו יובאו בפני היועץ, צפויה להערכתנו להתקבל ההחלטה בעניינו של מר ליברמן בתוך שבועות בודדים", לשון ההודעה.

בהודעה התייחסו לבחירות הקרבות, והבהירו כי אין לכך השפעה על ההחלטה שתתקבל. "בכל הנוגע לפרסומים בהתייחס למועדן הקרב של הבחירות לכנסת, נבקש להפנות להנחית היועץ המשפטי לממשלה בענין מדיניות התביעה והאכיפה לפני הבחירות לכנסת ולרשויות המקומיות לפיו 'פעילות רשויות אכיפת החוק השונות בתקופת ערב בחירות תתנהל כסדרה גם ביחס להליכים בעניינם של נבחרי ציבור ומועמדים לבחירה, והטיפול בתיקים אלה יהיה, ככלל, בהתאם למהלך העניינים השוטף, ועל-פי סדרי העדיפויות הנוהגים'. בהתאם, גם הטיפול בתיק בעניינו של מר ליברמן יתנהל כסדרו, ועל-פי מהלך העניינים הרגיל".

השימוע לשר החוץ אביגדור ליברמן נערכו בחודשים האחרונים במשרדו של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, במהלכם השמיעו פרקליטיו של שר החוץ את טענותיהם בניסיון למנוע הגשת כתב אישום נגד ליברמן. שר החוץ חשוד בעבירות של הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והטרדת עד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת