עו"ס הורשע בתקיפה מינית של נער

עובד סוציאלי בעל ותק של 30 שנות ניסיון מפרדס חנה הורשע היום בביצוע מעשים מגונים בנער כבן 14 בו טיפל. מתוך ההכרעה עולה, שהעובד לקח את הנער לים ל"פגישות טיפוליות", נתן לו לנהוג, לעשן סיגריות והיה מבצע בו מעשים מגונים בחוף

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע היום את יוסף דיאמנט, בן 61, ששירת כעובד סוציאלי ופקיד סעד בביצוע מעשים מגונים חמורים בקטין כבן 14 בו הוא טיפל. מכתב האישום עולה כי דיאמנט, בעל 30 שנות ניסיון בתחום, נהג להסיע את הקטין לחוף הים ולבצע בו את המעשים המגונים.

לדברי השופט אילן שיף, הקטין היווה "טרף קל" לעובד הסוציאלי, משום שהיה נער בעל לקויות, שהגיע מרקע משפחתי קשה ועם קושי במתן אמון במבוגרים. "בגין הקשיים של הנער והוריו", אמר השופט, "כל אחד בנפרד ואף ביחד נראה כי ברור היה לנאשם כי המתלונן יוצא מנקודת הנחה שעתידו בפנימייה וסוג הפנימייה, תלויים, בין השאר, בנאשם".

את המפגשים בים הגדיר דיאמנט כ"מפגשים טיפוליים", למרות שהחוק אוסר עליו לטפל במטופליו מחוץ לכותלי משרדו. במהלך המפגשים, נהג לתת ליד לנהוג במכוניתו, תוך כדי שהוא יושב בחיקו, נתן לו סיגריות, הלך עמו לחוף ונכנס בערום למים ואף חשף את אבר מינו בפני הנער.

על סמך המעשים האלה, הרשיע בית המשפט את דיאמנט בעבירות של מעשים מגונים, הפרת אמונים, שימוש לרעה בכוח משרה, ובמעשי פזיזות ורשלנות.

כתב האישום: "שחה בעירום מלא ותקף מינית"

כתב האישום החמור שהוגש נגד דיאמנט לפני כחצי שנה בבית המשפט המחוזי בחיפה, גולל סדרת פגישות שהתקיימו בין השניים, במהלכן התפשט פקיד הסעד בפני הנער, וניסה לשכנע אותו להצטרף אליו לשחייה בעירום בים. באחת הפעמים "יצא הנאשם מהים, ובעודו ערום אמר לנער כי אינו מוכן לתת לו לנהוג עוד ברכב, הואיל והמתלונן אינו פושט את בגדיו בים", לשון כתב האישום.

דיאמנט נעצר בעקבות תלונה שהגיש הנער בתחנת המשטרה בטירת הכרמל על מעשים מגונים שבוצעו בו מספר פעמים. בתשאול שנערך לנער בתחנת המשטרה התברר הוא חשד מזה תקופה שפקיד הסעד שמלווה את הוריו הנכים ומטפל בהם, מנצל אותו מינית במקביל. לאחר שמכריו של הנער הטיחו בפניו את החשדות, הגיע החשוד, שמתגורר באחת המועצות המקומיות באזור חיפה כדי להתוודות בפני מעסיקיו על המעשים - והתפטר מיד מתפקידו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת