16 שנות מאסר נגזרו על "המטפל האנס"

המטפל האלטרנטיבי רוני אליהו, שהורשע ב-22 אישומים שונים כולל אונס ועושק של מטופלים, ירצה 16 שנות מאסר בפועל - כך קבע היום בית המשפט המחוזי בת"א. בהחלטתם כתבו השופטים: "הנאשם ניצל את האמון שניתן בו על ידי המטופלות, ותוך כדי עיסוי ביצע בהן את זממו"

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר 16 שנות מאסר על המטפל האלטרנטיבי רוני אליהו, שהורשע ב-22 אישומים בהם אונס, מעשה סדום ועושק, ובנוסף גזר עליו לשלם פיצויים בגובה 800 אלף שקלים. 

אליהו נעצר בשנת 2004, בעקבות תלונה שהגישו נגדו מספר מטופלים שלו, חלקם חולים סופניים. לדבריהם, הוא גבה מהם מאות אלפי שקלים בתמורה לכך שירפא אותם ממחלות סופניות וכרוניות. בפרסום מטעמו, הבטיח אליהו כי הוא יכול לרפא כל אדם מכל מחלה בזכות השיטה שהמציא.

על פי ה"שיטה" שהמציא, נהג אליהו לעסות את מטופליו בעירום תוך שימוש בשמן שקדים, באופן שלדבריו ירפא אותם. בתום המשפט שהתנהל נגדו, הורשע אליהו בכך שנהג לגעת בקורבנותיו באופן שאינו הולם שיטת טיפול כלשהי. אחת המטופלות אף העידה כי במהלך הטיפול, החדיר אליהו את אצבעותיו לאיבר מינה בשתי הזדמנויות וללא הסכמתה.

"ניצל את האמון שניתן בו"

בנוסף הורשע אליהו שהונה ועשק גם את תלמידיו, אותם ביקש ללמד בשיטה - שאותה כינה "שיטת רוני אליהו". בגזר הדין ציינו השופטים: "אין להקל ראש בהתנהלותו של הנאשם בהקשר זה, תוך שהוא מוליך שולל את תלמידיו וגובה מהם במרמה סכומים בלתי מבוטלים... אף כאן לא הביע הנאשם כל חרטה וצער על מעשיו, והוא ממשיך וטוען כי ניתנה לתלמידים תמורה מלאה בעבור כספם, כאשר הוא ביצע את המוטל עליו בהתאם לתוכנית הלימודים שנקבעה במכללה".

השופטים ציינו בהחלטתם כי "עבירות המין שבוצעו על ידי הנאשם הינן חמורות על פי כל קנה מידה. הנאשם ניצל את האמון שניתן בו על ידי המטופלות, ותוך כדי עיסוי ביצע בהן את זממו, לצורך סיפוק יצריו המיניים האפלים".

"לדרישתו של הנאשם מהמטופלות לפשוט את מלוא בגדיהן, לא היה כל צורך רפואי או טיפולי, והדבר נועד למימוש תאוותיו המיניות של הנאשם כלפי המטופלות, אשר נמצאו במצב המונע את התנגדותן", הוסיפו השופטים. "העובדה כי חלק מהמטופלות הסכימו לקבל טיפולים נוספים, למרות שהנאשם ביצע בהן מעשים מיניים ללא הסכמתן, נעוצה באמון הרב שרכשו המטופלות לנאשם".

עוד צוין בגזר הדין: "הנאשם לא נקט באלימות או בלשון איומים, על מנת לבצע את זממו, אך איננו סבורים כי יש בכך כדי להפחית מחומרת מעשיו עת ביצע את המעשים תוך ניצול מצוקתן וחולשתן של המטופלות, שהאמינו בדבריו של הנאשם כי מדובר בדרך טיפול שנועדה לשפר את מצבן הבריאותי".

בית המשפט קבע כי בנוסף לעונש המאסר שנגזר עליו, ישלם אליהו פיצויים בגובה 800 אלף שקלים לקורבנותיו. את כספי הפיצויים צריך להעביר אליהו תוך 90 יום ממתן גזר הדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת