חוות דעת פסיכיאטרית: "לקפטן ג'ורג' נשארו צלקות נפשיות"

"לקפטן ג'ורג' נגרמה נכות המשפיעה על תפקודו" - כך נכתב בחוות הדעת הפסיכיאטרית שהוגשה לבית המשפט בעניינו של החוקר של מוסטפא דיראני, שזכה לכינוי "'קפטן ג'ורג'". במהלך השיחה שניהל עם הפסיכיאטר, ציין החוקר שהודח: "מדינת ישראל ממשיכה לפגוע ולמשוך זמן"

לבית המשפט המחוזי הוגשה הבוקר חוות דעת פסיכיאטרית, במסגרת משפטו של חוקר יחידת 504 המכונה "קפטן ג'ורג'". מי שהודח לאחר החקירה של מוסטפא דיראני, במהלכה נטען נגדו כי אנס את הנחקר, טען במהלך שיחותיו עם הפסיכיאטר: "אני מרגיש כעס גדול, בושה והשפלה שלא מניחה לי".

חוות הדעת שהוגשה לבית המשפט ניתחה את ההשפעות השליליות על קפטן ג'ורג', לאחר שהואשם כי נתן הוראה לאנוס את דיראני. המסמך התייחס לתקופה של העשור האחרון מאז הודח קפטן ג'ורג', שבמהלכה התקשה לדבריו להיפרד מהפרשה.

במהלך השיחות שניהל החוקר עם הפסיכיאטר אמר: "אני מרגיש כעס גדול, בושה והשפלה שלא מניחה לי. תחושת העוול הגדול וחוסר צדק זועק לשמיים. מדינת ישראל ממשיכה לפגוע ולמשוך זמן, כאילו לא די מה שעברתי מאז הדחתי מהצבא, על דבר שאין לי כל קשר אליו. הקלטת החדשה ב'עובדה' אמרה את הכל".

"נזרק באופן משפיל על לא עוול בכפו"

על פי חוות הדעת של הפסיכיאטר, לקפטן ג'ורג' נכות נפשית בגובה 25%. בנוסף נכתב במסמך הוגש לבית המשפט כי שיעור נכות זה הוא גבוה המשפיע על תפקודו, ויש בו כדי לגרום לנזקים.

פרקליטו של קפטן ג'ורג' עו"ד אפי נוה מסר בתגובה כי "מדינת ישראל מוכיחה שוב ושוב כי אינה רוצה באמת לנהל את התיק. כתב ההגה טרם הוגש, במקום זאת אנו מקבלים פניות סרק המבקשות למשוך בעיקר זמן. כל עיכוב ושיהוי בעניין רק מלמד על אטימות של הפרקליטות שמתיייחסת באופן משפיל לעניין ומתעסקת בתפל ולא בעיקר".

"קפטן ג'ורג' נזרק באופן משפיל על לא עוול בכפו, הקלטת האחרונה בתכנית 'עובדה' הוכיחה זאת באופן נחרץ. לא בכדי קבע גם פסיכיאטר מומחה כי הפרשה השאירה בו צלקות נפשיות", הדגיש עו"ד נוה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת