לחץ על האסיר: שרטט את המפה

ניסיון להסיר את המכשול האחרון בקיום הסכם האסירים, שעשוי להביא למציאתו של החייל הנעדר מג'די חלבי: עו"ד קניג המייצג את "המקור" בפרשה יפגוש אותו היום בכלא שיטה, וידרוש ממנו להחליט אם לקבל את העסקה. "הוא לא יכול לדרוש יותר", אמר

עו"ד בועז קניג, שמייצג את האסירים מול המדינה, שואף להביא לקיום העסקה שצפויה לגלות את מקום הימצאה של גופת החייל הנעדר מג'די חלבי,  ונחשפה לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2. נוכח ניסיונות המקור - האסיר מרדכי משה - להעלות את הדרישות, יגיע עורך הדין לביקור בכלא שאטה שבו נמצא המקור, בניסיון להפעיל עליו לחץ ולחשוף את המידע שהוא טוען שנמצא ברשותו.

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט אמר עו"ד קניג כי יש שתי אפשרויות פשוטות בידי משה: "לשרטט את המפה ולשלוח את הכוחות למקום הימצאות הגופה, או שיגיד: 'אין בידי שום דבר'", אמר עו"ד קניג. "מה שמעכב את העסקה היא העובדה שמרדכי מעלה את הדרישות שלו. תחילה הוא ביקש לערוך בדיקה בליסטית ואז החמיר וביקש שתוצאותיה יתקבלו מראש".

לדבריו, שני האסירים האחרים נמצאים בשליש האחרון של עונשם, אבל במקרה של מרדכי הוא שפוט לשני מאסרי עולם, והוא יושב משנת 2004, ולכן עונשם בטל בשישים לעומת עונשו. זו הסיבה שקבלת חנינה מופרכת במקרה של משה.

"מדינת ישראל משקיעה את כל המאמצים"

עו"ד קניג מבהיר כי התנאים שהוא מציג לא הגיוניים ומעלים ספק לגבי מהימנות המידע, אך עם זאת הוסיף, "כולנו יודעים כמה המדינה משקיעה כדי לאתר גופת חייל. על הפרק תעלה השאלה העקרונית האם ראוי לשחרר אסיר עולם מהמאסר שלו באם הוא מביא מידע שמביא לאיתור נעדר חלל צה"ל".

"היום אני מתכוון להגיע לכלא שאטה כדי להביא אותו להעברת המידע", הבהיר עו"ד קניג. "מעבר לחנינה מלאה הוא גם לא יכול לבקש יותר". בהמשך הריאיון התייחס עורך הדין לדיווחים על איומים הדדיים בין האסירים. "כרגע, שני האסירים והמקור נמצאים באותו אגף בבית הכלא. המקור גילה את עצמו למדינה ומאותו רגע המדינה יודעת מיהו, גם בעקבות אותו הסכם. שני האסירים שאמורים להעביר את המידע התחייבו לא להעביר מידע על אותו מקור, אבל הוא כבר נחשף".

לגבי הניסוח של אותו הסכם בין האסירים, שבו נעשה שימוש בנוסח "מוצר מסוג גופת אדם", מדגיש עו"ד קניג כי אינו עומד מאחורי הניסוח. "אני לא ניסחתי את ההסכם, חתום שם עורך דין מהצפון, אבל לא אני קראתי לגופה 'מוצר מסוג גופת אדם'", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת