ה"מקור" למידע אודות החייל הנעדר: אסיר שרצח בדם קר כי "קינא"

גורלו של הסכם החנינה בין 2 האסירים למדינה עומד כעת על אדם אחד - מרדכי משה, אסיר שהורשע בשני מעשי רצח. ה"מקור" הורשע כי רצח את תושב טבריה בו קינא במשך זמן רב, והודה ברצח נוסף של תושב כפר כנא

הודה בביצוע שני מעשי רצח. צילום ארכיון (חדשות 2)

האסיר מרדכי משה, ה"מקור" למידע בעסקת החנינה שנחתמה בין שני אסירים למדינה ונחשפה אמש לראשונה במהדורה המרכזית של חדשות 2, עמד בשנת 2004 מאחורי שני מעשי רצח מזעזעים.

לפני שמונה שנים נעצר משה, תושב טבריה, בחשד לרצח תושב כפר כנא. במהלך חקירתו הודה בקור רוח כי ביצע מעשה רצח נוסף, חודש בלבד קודם לכן. משה הורשע כי רצח את יעקב להב, גם הוא תושב טבריה בן 37 עימו היה מסוכסך, והודה כי קינא בו במשך תקופה ארוכה.

בנוסף הורשע משה ברצח רמי מוקטראן, תושב כפר כנא בן 32. מחקירת המקרה עלה כי משה הבטיח לנרצח שישיג אשרת שהייה לצעירה ירדנית אליה היה מאורס תמורת 5,000 שקלים. אולם כשנסעו השניים במכונית פרץ ביניהם ויכוח, שבסופו רצח משה את מוקטראן והשליך את גופתו ביער אודם ברמת הגולן.

במשטרה סיפרו כי משה הודה במהירות במהלך חקירתו בשני מעשי הרצח, וכי כבר אז הסתמן כי ביצע אותם בקור רוח. כלי הנשק בו עשה שימוש נמצא קבור בחצר ביתו.

כעת, גורל הסכם החנינה עומד כולו על משה, שטוען כי הוא מחזיק במידע על מיקום קבורתו של החייל מג'די חלבי. משה התחייב להעביר את הפרטים על מיקומו לשני אסירים נוספים, תמורת שירותיו של עו"ד בועז קניג שייצג אותו בערעור מול המדינה, אך טרם מסר את המידע או את מיקומה המדויק של גופת החייל הנעדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת