משפחת החייל הנעדר מקווה לטוב: "מטלטל אותנו כל פעם מחדש"

הוריו של החייל הנעדר ששמו נקשר בהסכם עם האסירים, שהגיע לידי חדשות 2 ומתפרסם כאן לראשונה, עודכנו על ההתפתחות בפרשה וממתינים בקוצר רוח למידע אודות בנם. ה"מקור" בפרשה, שהורשע ב-2 מעשי רצח ונידון ל-2 מאסרי עולם, טרם העביר את המפה. גורמים המעורבים בפרשה: "לא ברור אם זה מידע אמין, או שהוא פשוט מהתל בכולם"

בעוד בפרקליטות המדינה מנסים לקדם את עסקת החנינה עם שני האסירים שחשף לראשונה כתבנו גיא פלג אמש במהדורה המרכזית, בני משפחתו של החייל הנעדר מביעים תקווה שלא מדובר בגופת בנם וכי הוא עדיין נמצא בחיים: "אנחנו לא ישנים וממתינים לכל מידע".

שמו של החייל, אותו מחפשת המדינה מזה שנים ארוכות, עדיין אסור לפרסום, אולם בני משפחתו כבר מצפים ומתרגשים לקראת אפשרות של פריצת דרך שתוביל למציאת בנם. "הנושא הזה מטלטל אותנו כל פעם מחדש", אמר אביו של הנעדר בריאיון לניב רסקין בתכנית "נכון להבוקר" לגלי צה"ל.

"אנחנו מחכים יום ולילה, לא ישנים וממתינים לכל מידע. אנחנו חושבים שלא צריך לזלזל בשום מידע וצריך לחקור בצורה קפדנית כל פיסת אינפורמציה שמגיעה", הוסיף אביו של החייל. "אני עודכנתי מזרועות הביטחון אני עדיין מתעדכן, אבל העניין עדיין בחקירות ונבדק. מה שאני חושב ומבקש - זה לא לזלזל בשום מידע, לעשות את זה מדוקדק מאוד ולעומק".

"מבחינתנו הבן שלנו חי וקיים, וזה גם מה שמחזיק אותנו", הדגיש האב. "אני חי בתקווה שהוא חי ולא מאבד את התקווה לרגע".

"לא ברור אם המידע אמין או שהוא פשוט מהתל בכולם"

על פי פרטי העסקה מעוררת המחלוקת שהתגבשה בפרקליטות המדינה, ומובאת כאן לראשונה,  "המקור" בפרשה, האסיר מרדכי משה השפוט על שני מקרי רצח, הסכים להעביר לרשויות המדינה - באמצעות שני אסירים נוספים - מפה שתוביל למקום בו קבור החייל הנעדר. בתמורה למידע, התבקשה המדינה לשכור עבורו ולממן את שירותיו של עורך דין פלילי שייצג אותו בערעור בבית המשפט העליון בעניינו. עורך הדין שנבחר הוא בועז קניג.

אלא שהאסיר המחזיק במידע לטענתו מסרב בינתיים להעביר את הפרטים על מקום הימצאות גופת החייל, ושב ומעלה דרישות חדשות לפני מסירת המפה. גורם המעורב בפרשה מספר כי מדובר באדם הפכפך. "לא ברור האם יש לו אכן מידע אמין, או שהוא פשוט מהתל בכולם", ציין הגורם והוסיף: "בינתיים הוא משחק עם כולנו ואנחנו בסך הכל ממתינים למוצא פיו".

אתמול פורסם לראשונה כאן בחדשות 2 כי מדינת ישראל חתמה על הסכם עם עמוס נחום, אסיר עולם שהורשע ברצח, לפיו הוא וחברו אליאס דאלי המוחזקים בכלא שאטה ימסרו מידע על מיקום גופת חייל נעדר תמורת חנינה. את ההסכם חתמה ראש מחלקת החנינות במשרד המשפטים אמי פלמור, על דעת בכירי הפרקליטות.

את המשא ומתן מול שני האסירים, נחום שנידון למאסר עולם בגין רצח, ודאלי סוחר סמים שנשלח ל-16 שנות מאסר, ביצע פרקליטם עורך הדין בועז קניג מול הגורמים הבכירים ביותר בפרקליטות.

על פי ההסכם בין המדינה לנחום, האסיר הצהיר שבידיו מידע אמין בדבר מיקום הגופה. בנוסף הוא הצהיר שהגופה מצוייה בתחום מדינת ישראל, במקום שניתן להגיע אליה, התחייב בנוסף למסור מפה שבה מצויין מיקום הגופה והצהיר כי לא היה מעורב ברצח של אותו נעדר.

המדינה, מצידה, התחייבה כי אם אכן תימצא הגופה במקום אשר ימסור האסיר, הוא לא ייחקר על זהות המקור. המדינה אף תפעל למתן חנינה לאסיר ותפעל להעניק חנינה גם לחברו, ויבוטל הקנס שהוטל עליו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת