אחרי 16 שנה: חגי עמיר יוצא לחופשי

16 שנים וחצי לאחר שהורשע בקשירת קשר לביצוע רצח ראש הממשלה המנוח יצחק רבין ז"ל, ישתחרר מבית הכלא חגי עמיר, אחיו של רוצח רבין. עמיר בן ה-43 מעולם לא הביע חרטה על מעשיו, ולפני מספר שנים אף הורשע באיומים על חיי רה"מ אריאל שרון. תאריך השחרור: ביום שישי בעוד כשבועיים

האחים חגי ויגאל עמיר (AP)

חגי עמיר, אחיו של רוצח ראש הממשלה המנוח יצחק רבין ז"ל ומי שסייע לאחיו יגאל בתכנון ובהכנת ההתנקשות - צפוי להשתחרר מבית הכלא בעוד כשבועיים.

על פי הפרסום הבוקר ב"ידיעות אחרונות", עמיר צפוי להשתחרר מהכלא לאחר 16 שנים וחצי בהן ריצה עונש מאסר בכלא איילון, לאחר שהורשע בקשירת קשר לביצוע פשע, אחזקת נשק, וכן באיומים על חייו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון.

אחיו של רוצח רה"מ הוחזק במהלך השנים לבדו בתא נפרד. לפני כשבועיים הוצע לו לצאת לאגף רגיל, אך הוא סירב מחשש שאחד האסירים יטען כי שמע אותו מטיף בעד הרצח.

על פי כתב האישום שהוגש לאחר הרצח נגד חגי עמיר, עלה כי הוא, אחיו יגאל וחברם דרור עדני, העלו בביתם רעיונות כיצד להרוג את רבין. בין ההצעות שהעלו השלושה היו פגיעה בראש הממשלה ליד ביתו באמצעות רובה צלפים, וכן החדרת צינור ניטרוגליצרין לצינור המים בביתו.

האחים יגאל וחגי עמיר אף נסעו באחת הפעמים לסיור באזור מקום מגוריו של ראש הממשלה רבין, והחליטו כי המילוט מהאזור מסובך וקשה מדי - כך שבסופו של דבר הוחלט על ההתנקשות שבוצעה בתום עצרת השמאל בתל אביב ב-4 בנובמבר 1995.

לפני כמה שנים הורשע חגי גם באיומים על חייו ראש הממשלה אריאל שרון, בעת שאמר במהלך ויכוח עם סוהר כי "בטלפון אחד אני יכול להזמין את רצח ראש הממשלה".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת