קלטות האיומים של פניג'ל על בתו נחשפות: "אני אמית אותך"

מחר ייפתח משפטו של מי שהיה הבעלים של קבוצת בית"ר ירושלים, מאיר פניג'ל, המואשם באיומים על חיי בתו במסגרת סכסוך על רכוש. הראייה המרכזית נגד פניג'ל היא שיחת טלפון בה הוא נשמע מאיים על בתו, ואותה היא הקליטה. "את לא יודעת עם מי את מתעסקת", הוא איים בהקלטות. "אני אדקור אותך ואת הבת שלך". כך זה נשמע

מאיר פניג'ל, הבעלים לשעבר של בית"ר ירושלים, התנצל אז - וגם עכשיו. אבל ההתנצלויות לא יעזרו לו בינתיים, ומחר הוא ייאלץ להתמודד עם הדברים הקשים שאמר לבתו ריקי בשיחת טלפון בעטייו של ויכוח משפחתי עמוק על דירת פנטהאוז בבעלותה של הבת בהרצליה.

הערב אנחנו חושפים לראשונה קטעים מקלטות האיומים, בגינם הוא נאשם. "לבית הזה את לא נכנסת", נשמע פניג'ל אומר לבתו. "את יכולה להיות איפה שאת רוצה בארץ. את המתת את אמא ואותי". ריקי מתגוררת עם משפחתה בבלגיה הקליטה שיחות טלפון רבות עם אביה. עם החומר היא רצה למשטרת ירושלים, שם החליטו לסגור את התיק עם הראיות האלה - מחוסר עניין לציבור.

רק ערעור של עורכת הדין קרן נהרי, הביא להגשת כתב אישום נגד פניג'ל. ראיות, לא חסר. "רוצה שאני אמית אותך? גם אותך אני אמית", נשמע פניג'ל במהלך אחת השיחות. "אם את רוצה, גם את הילדה שלך אני אמית....את לא יודעת עם מי את מתעסקת. אני אדקור אתכם בסכינים ואלך לבית הסוהר".

לאחר מכן ממשיך פניג'ל: "אני לא אתן לך את הבית הזה, גם אם זה יעלה במשטרות, במכות ובבית סוהר". בדצמבר 2011 הביע פניג'ל התנצלות על הדברים ותירץ זאת כמשהו ש"יכול לקרות בכל משפחה".

"מצטער על פליטת הפה"

עו"ד ישי בית-און, פרקליטה של בתו של פניג'ל אמר בתגובה: "אנחנו נמצאים בעידן של אלימות במשפחה, בעידן של אלימות בכדורגל, בעידן של אלימות בכל מקום אפשרי. במקום לפתור בעיות ביישוב הדעת. לכן, צריך להיזהר".

מאיר פניג'ל גם היום לא מבין מדוע מערכת האכיפה הולכת איתו עד הסוף. מדוע הוגש כנגדו כתב אישום, מדוע לא השאירו את הסכסוך הזה בבית הדין לענייני משפחה. "הבת חוששת גם לחייה, גם לחיי ילדיה וגם לקניינה", מסביר עו"ד בית-און.

מחר ייפתח המשפט הזה, והוא אמור להיות קצר. העובדות לא שנויות במחלוקת, ופניג'ל יבקש לשכנע כי מדובר בפליטת פה, שהיה מדובר בסערת רגשות - ולא מעבר לכך. הערב הוא הגיב לידיעה: "אני מצטער על פליטת הפה שלי, ומצטער עוד יותר על הנתק מבתו ומנכדיו האהובים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת