רוצח לאה דרנקין הורשע: "קבר אותה בחיים"

יותר מ-3 שנים לאחר שגופתה נמצאה קבורה בחולות ניצנים, הרשיע היום בית המשפט המחוזי בבאר שבע את ניקולאי דורושב בביצוע המעשה. דורושב, שהסיע את לאה בת ה-15 ברכבו, אנס אותה כשהייתה שיכורה, ולאחר שהתעוררה החלה לצעוק. מחשש שתתלונן עליו, הוא חנק אותה, דרס אותה ברכבו ואז קבר אותה בעודה בחיים

לאה דרנקין ז"ל (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום את ניקולאי דורושב ברצח ובאונס לאה דרנקין ז"ל בת ה-15 לפני שלוש שנים וחצי. דורושב הורשע כי ביצע בנערה אונס כשהייתה תחת השפעת אלכוהול ואז חנק אותה וקבר אותה בעודה בחיים - משום שפחד שתתלונן נגדו במשטרה.

בחודש ספטמבר 2009 התגלתה גופתה של לאה סמוך לגבעה 69 בחולות ניצנים, לאחר שהוריה פנו למשטרה וסיפרו כי היא נעדרת. מחקירת האירוע התברר כי במהלך "מסיבת אלכוהול" שערכו דרנקין וחבריה בחנייה של אולם הספורט באשקלון, פגשה בדורושב שהציע להחזיר אותה לביתה.

מכתב האישום עולה כי לאה עלתה למכוניתו, אך במקום להחזירה לביתה, הוא לקח אותה לאזור ניצנים שם, על פי החשד, ניסה לאנוס אותה לאחר שראה כי היא רדומה ונמצאת תחת השפעת אלכוהול. כשהבינה המנוחה את מעשיו של דורושב, היא החלה לצרוח ולהיאבק בנאשם תוך שאמרה לו, בין היתר, שהיא רק בת 15 וכי היא תתלונן נגדו במשטרה.

חנק כדי "להשתיק אותה לנצח"

כאשר שמע הנאשם את צרחותיה של הנערה והבין שהיא מתכוונת להתלונן נגדו במשטרה, הוא חנק אותה וכיסה את פיה ואפה עד שלאה חדלה להיאבק בו. לאחר מכן, כשסבר שהנערה מתה ובמטרה לטשטש את מעשיו, הוא הוציא אותה מרכבו ודרס אותה מספר פעמים. בהמשך אף קבר אותה בחול בעודה בחיים, משום שהיה בטוח שהיא כבר מתה.

מעדותו של הפתולוג שבדק את גופתה של לאה ז"ל לא ניתן היה לקבוע בוודאות את סיבת המוות המדויקת, אולם הוא קבע באופן חד משמעי כי הנאשם חנק את הנערה בשתי ידיו. בעקבות זאת החליטו השופטים להרשיעו ברצח למרות שלא ברור אם לאה מתה מחנק בידיו, כתוצאה מהדריסה או מהקבורה בתוך החולות.

בהכרעת הדין ציינה השופטת רות אבידע: "טענת הנאשם כי לא רצה במותה של המנוחה אינה יכולה לסייע לו, שכן אינה עולה בקנה אחד עם תוכן חוות הדעת הפתולוגית, בה נקבע שהמוות נגרם מחניקה. כאמור, מי שמבצע מעשה חניקה יש מקום לייחס לו את הרצון שהקורבן ימות".

"הנאשם, לטענתו, ניסה תחילה להשתיק את המנוחה, לשם כך די היה בחסימת פיה. בהמשך, כפי שהעיד, הסיר את ידו מפיה וחנק אותה עם שתי ידיו. לא היה לנאשם הסבר על שום מה חנק את המנוחה עם שתי ידיו אם אך ביקש להשתיקה", הוסיפה השופטת.

עוד נכתב בהכרעת הדין: "ההסבר היחיד לכך שחנק את המנוחה בשתי ידיו, כפי שיפורט להלן, היה רצון הנאשם למנוע מהמנוחה להתלונן נגדו במשטרה. את זאת יכול היה הנאשם להבטיח רק אם ירצחנה. ברי כי מעשה זה שהנאשם ידע כי הוא נועד להשתיק את המנוחה לנצח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת