9 שנות מאסר לשוטר מג"ב שהכה את אשתו כשהייתה בהיריון

איש מג"ב שהורשע במסכת התעללות פיזית ומינית ארוכה באשתו נידון היום ל-9 שנות מאסר. המורשע הכה את האישה כשהייתה בהיריון ופעל באלימות קשה גם נגד בתם המשותפת, כשהייתה תינוקת. השופט ציין את גבורתה של האישה, שהתלוננה על המעשים המזעזעים למרות השתייכותם לחברה הדרוזית המסורתית

הרכב של שלושה שופטי בית המשפט המחוזי בחיפה גזרו היום תשע שנות מאסר בפועל על שוטר מג"ב בן 32 מהצפון, שהורשע בתקיפה חמורה, אינוס ומעשי סדום באשתו בת ה-31 ותקיפה של בתו בת ה-9. בנוסף, נגזרו על השוטר שנתיים מאסר על תנאי והוא חויב לפצות את אשתו לשעבר ב-100 אלף שקלים. שמו של השוטר נאסר לפרסום על מנת להגן על קורבנותיו.

לפני חודשיים הותרה לפרסום הפרשה החמורה. כתב האישום גולל שורה ארוכה של מעשי תקיפה ועבירות מין חמורות שבוצעו על ידי האיש באשתו, שניהם בני העדה הדרוזית. את בתו, כך על פי כתב האישום, תקף בסטירות ומכות כשהייתה בת חודשים ספורים בלבד.

הכה את אשתו גם בהיריון

השוטר נהג להכות את אשתו ולבעוט בה בכל חלקי גופה, בראשה, בבטנה ובגבה. גם במהלך הריונה, הוא הטיח את ראשה בקיר והכה אותה בבטנה באמצעות אגרופיו, למרות בקשותיה שיפסיק. המעשים נמשכו גם כשנודע לו שהעובר סובל ממום קשה בלבו.

בכתב האישום מתואר כיצד במהלך נסיעה לבית החולים לקראת לידה, לאחר ירידת המים, הכה הגבר את אשתו - והתינוק מת לאחר לידתו. המכות לאישה המשיכו גם אחרי מות התינוק, ובמספר פעמים בנוכחות קרובי משפחתו.

גם לאחר שהאישה נכנסה שוב להיריון, ההתעללות הקשה המשיכה. בעלה הפילהּ ארצה, הכה אותה באמצעות חגורה, דרך על בטנה והפיל אותה במורד מדרגות הבית.

הבעל טען: "היא משקרת"

באחד מהמקרים הקשים, הכריח את אשתו לעמוד מחוץ לבית שעות ארוכות, בקור, לאחר שהרטיב את כותנת הלילה שלה ואז כפה עליה יחסי מין. כמו כן, הוא ביצע בה מעשי סדום בכוח ובניגוד לרצונה.

במהלך המשפט הכחיש האיש את המיוחס לו וטען כי אשתו משקרת בשל היחסים העכורים עם בני משפחתו. עוד נטען כי משפחתה השפיעה עליה "להעליל עלילת שווא".

"המתלוננת חיה בפחד בצילו של הנאשם", נכתב בגזר הדין. "כלל השיקולים שתוארו, בהצטרף לנורמות המקובלות בחברה המסורתית אליה היא משתייכת, התלות שלה בבעלה והבושה, הביאו אותי לקבל את ההסבר מדוע בחרה המתלוננת לשתוק זמן רב ואף כשסיפרה על מעשי אונס לא סיפרה תחילה על יחסי מין שנכפו עליה".

"בשל כפירתו של הנאשם באישומים, נאלצה המתלוננת להעיד מעל דוכן העדים ולחוות את זיכרון הפרטים הכואבים ולחשוף פרטים אינטימיים ביחסיה עם הנאשם", כתבו השופטים בהחלטתם. "חרף המעמד הקשה, העידה המתלוננת בבית המשפט ותיארה במבוכה רבה ובכאב את הייסורים שחוותה ואת עבירות המין שביצע בה . הנאשם לא השכיל להבין כי גם לה רצונות משל עצמה וכפה עליה את דחפיו, הכול תוך שימוש בכוח".

השופטים הבהירו כי חשו בכאבה של המתלוננת בשל הצורך להיזכר באירועים הטראומטיים, בצערה על אובדן התא המשפחתי והיותה גרושה, אם לשתי בנות, בחברה הדרוזית שאינה מקבלת מצב כזה באהדה. "אם לא די בכל הסבל שחוותה כמתואר, נודע לה לאחר פרידתה מהנאשם כי במסגרת הסדרי הראייה, נוצלה בתה מינית על ידי אחיינו", כתבו השופטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת