תיעוד: כך נדקר הנער פיליפ גלר למוות

מצלמות אבטחה מחוץ לביתו של הנער שדקר למוות את פיליפ גלר ז"ל בן ה-16, תיעדו את ליל הרצח. היום התיר ביהמ"ש לפרסם את הסרטון שמתעד כיצד הכה את גלר יחד עם חברים נוספים, דקר אותו, ונמלט כשהוא מתיר אותו לדמם

10 חודשים עברו מאז נדקר הנער פיליפ גלר בן ה-16 למוות, במהלך ויכוח עם חבריו בבאר שבע. הנער, שהורשע בהריגתו, נידון לשמונה שנות מאסר במסגרת הסדר טיעון, לאחר שהוכח שדקר את חברו ונמלט מהמקום בליל הגיש לו עזרה. היום התיר בית המשפט העליון לפרסם את הסרטון שמתעד את ליל הרצח, כולל הימלטות הנער הדוקר וחבריו מהזירה.

בסרטון, שצולם במצלמת אבטחה מחוץ לבית הדוקר בתחילת יוני האחרון, נראים הנער הדוקר וגלר יחד עם נערים נוספים ששהו בבית. הם תועדו מכים את גלר ובועטים בו בכל חלקי גופו, כשבשלב מסוים מניף הדוקר את ידיו מעל גלר ודוקר אותו מספר פעמים. הסרטון מציג גם את תגובת הנוכחים האחרים במקום, שבחרו להשאיר את גלר מדמם, מבלי לסייע לו או להזעיק עזרה.

מאוחר יותר, אחרי שנמלטו מהמקום, הגיע לבית אמבולנס שפינה את הנער לבית החולים סורוקה בעיר, שם נקבע מותו.

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר בחודש שעבר שמונה שנות מאסר על הדוקר בן ה-16. בנוסף, נגזרו עליו שנתיים מאסר על תנאי, וכמו כן הוא חויב בתשלום של 40,000 שקלים למשפחת המנוח. בן ה-16 הורשע בהריגה בחודש ינואר במסגרת הסדר טיעון. הנער הודה כי דקר את חברו למוות במהלך ויכוח שפרץ ביניהם, ואז נמלט מהמקום.

קטטת הנערים הפכה לרצח

בליל הרצח ביוני 2011 אירח הנער הדוקר בביתו בבאר שבע מספר חברים, בהם פיליפ. בשלב מסוים הלכה הקבוצה לפארק סמוך, אז פרץ ויכוח בין השניים במהלכו הם קיללו והכו אחד את השני באגרופים, עד שחבריהם נאלצו להפריד ביניהם.

הדוקר חזר לביתו, אך כעבור זמן מה הגיע לשם גלר בליווי חבריו, וקרא לו שייצא מביתו. כשהבחין בו הנער הדוקר, הוא לקח סכין מהמטבח באורך 20 סנטימטר, הצמיד לצווארו של גלר ואיים שידקור אותו אם לא ייצא מביתו. גלר ז"ל אמר לו ש"אם הוא גבר" שיניח את הסכין והם "יילכו מכות בלי כלום". הוא אף הניח את האבן על אדן החלון והראה לדוקר שידיו ריקות.

גלר הסתובב, יצא אל החצר ואז הטיח בפניו של הנער אבן וגרם לפציעה באזור הפנים. הנער, שאחז באותו הזמן בסכין, דקר בתגובה את גלר ז"ל בעוצמה רבה עד שהסכין נשבר והקת נשארה בידו. לאחר מכן הורה הדוקר לחבריו לעזוב את המקום, יצא מן הבית, נעל את הדלת ונמלט. גלר פונה לבית החולים על ידי צוות מד"א שהוזעק למקום, אך מת מפצעיו כעבור זמן מה בבית החולים סורוקה.

בקרוב ידון בית המשפט העליון בערעור כפול. הוריו של פיליפ גלר ידרשו להחמיר את העונש, בעוד הסנגוריה הציבורית תדרוש להפחית בעונשו של ב' ולהמיר את המאסר בשהייה במעון סגור לעבריינים. " זה לא אירוע שהנאשם הגיע אליו עם סכין ותכנן לדקור", מסביר עו"ד תומר אורינוב המייצג את ב', "זה אירוע שהתפתח בשניות בשל נסיבות מאוד מיוחדות, גם התנהגות של המנוח וגם התנהגות של הנאשם".

חבריו של פיליפ: "הבילוי הכי טוב שלנו זה להשתכר"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת