20 שנות מאסר על ההריגה במועדון ה"טרמינל" בת"א

כשנה וחצי אחרי שלורנס אמסיס נדקר למוות במועדון "הטרמינל" בתל אביב, גזר בית המשפט את עונשם של נתנאל ביטון ומייק גיגי המעורבים במותו. ביטון הורשע במסגרת הסדר טיעון בהריגה ולא ברצח, ונידון ל-20 שנות מאסר. גיגי נשלח ל-5.5 שנים בכלא

ביטון וגיגי בבית המשפט, היום (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום את דינם של שני המעורבים ברצח לורנס אמסיס במועדון הטרמינל בחולון, שהתרחש לפני כשנה וחצי. נתנאל ביטון בן ה-20 נידון ל-20 שנות מאסר, בעוד חברו מייק גיגי ירצה חמש שנות מאסר וחצי בלבד.

הרכב של שלושה שופטים בראשות השופטת נורית אחיטוב אישר את הסדר הטיעון, שהפחית את סעיף האישום של ביטון מרצח להריגה.

עונשו הסופי של גיגי, שסייע לביטון במעשה הדקירה, חמור מזה שהוסכם עליו בהסדר הטיעון, לאחר שהופעל עונש על תנאי שהיה תלוי נגדו מעבירות קודמות. בנוסף הוא הורשע בעבירות של שוד ובזריקת רימון.

עוד קבע הרכב השופטים שמשפחת הנרצח תקבל פיצוי של 80 אלף שקלים, 60 אלף שקלים מביטון והיתר מגיגי. בנוסף הוטל על ביטון מאסר על תנאי למשך שנתיים.

עם קבלת גזר הדין התחוללה סערה באולם. משפחתו של ביטון זעמה וטענה שהוענש חמור, ושלא נותנים סיכוי לצעיר להשתקם.

הנרייטה אמסיס, אמו של הנרצח, הביעה גם כן אכזבה מהעונש. היא פרצה בבכי ואמרה שכלום לא יחזיר לה את בנה. "אני עולה לקבר מדי יום, אבל זה לא יחזיר לי אותו, הצדק ייעשה רק בשמיים", אמרה.

אמסיס נרצח במהלך קטטה שהתפתחה מחוץ למועדון בחודש פברואר סמוך לשעה ארבע לפנות בוקר. במהלך הקטטה הותקף אמטיס במכות ונדקר בלב, בריאה וחלקים נוספים בגופו. הפציעה הקשה לא הותירה לא סיכויים רבים והוא מת מפצעיו לאחר מכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת