סוף ל"הסדר המעיל" של קצב בכלא

אחרי שהנשיא לשעבר והאנס עמד בסירובו לקבל את קרוביו בביקורי המשפחות לבוש במדי אסיר, אפשרו לו מפקדי בית הסוהר הסדר מקל שענה על שביעות רצונו. שלושה חודשים אחרי נמסר לו כי מעתה יידרש לצאת בבגדי שב"ס - באופן זהה לזה של חבריו לאגף התורני

קצב. המאבק יתחדש? (AP)

האם "מלחמת הכבוד" בין משה קצב לבין סוהרי כלא מעשיהו שבו הוא מרצה את עונשו צפויה להתחדש? שלושה חודשים אחרי שהוחלט להיענות לדרישת הנשיא לשעבר והאנס ולאפשר לו לפנים משורת הדין להגיע אל הביקורים ללא מדים וכשהוא לבוש במעיל אסיר בלבד, הגיע אותו הסדר אל קצו.

משב"ס נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי "מסגרת הזמן שבה התאפשרה לאסיר יציאה עם מעיל לביקורים הוגבלה מראש, ומאחר שהסתיימה - הוא מחויב כאחרים ללבוש בגדי אסיר ביציאתו מהאגף".

לא ברור האם בתגובה על המהלך יחליט קצב להימנע כליל מלקבל ביקורים - כפי שנהג מאז החל לרצות את עונשו ואז להשגת הפשרה עם האחראים עליו בשב"ס.

אחיו של קצב: הסירוב ללבוש מדים - "רצון לחסוך את ההשפלה"

אחיו של הנשיא לשעבר שהורשע באונס, ליאור קצב, הסביר כי הסיבה להתנגדותו העזה נובעת מ"רצון לחסוך את ההשפלה הנוספת הכרוכה בלבישת מדי אסיר ואת הכאב שייגרם לבני משפחתו אם ייראו אותו כך, כשהוא יושב בכלא על לא עוול בכפו".

כבר אז סבר האח כי קצב זכאי ליחס שונה מזה שזוכים לו יתר האסירים באגף התורני שבו הוא כלוא. "ראוי שמישהו בשב"ס יימצא פתרון למצב", הוא אמר - והסביר כי "הוא זוכה להערכה מצד האסירים האחרים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת