בזכות התיעוד: הנאשם בתקיפה זוכה

מלקמי מנגיסטו בן ה-21 נעצר בחודש ינואר האחרון לאחר שהיה מעורב בקטטה. השוטרים שהגיעו למקום עצרו את הצעיר וטענו כי הוא התנגד למעצר. תיעוד שהגיע לידי חדשות 2 הוכיח כי מנגיסטו הותקף על ידי השוטרים כשהיה אזוק. בשל כך החליט היום בית המשפט לשחררו לאלתר. מח"ש הוחלט לפתוח בחקירה נגד השוטרים המכים

בית משפט השלום ברחובות זיכה היום את מלקמי מנגיסטו, תושב גדרה, נגדו הוגש כתב אישום חמור בגין תקיפת שוטרים. הנאשם עמד בפני עונש מאסר ממושך, אך בזמן המשפט נחשף בחדשות 2 סרטון המתעד את התקיפה. בסרטון ניתן לראות כי דווקא השוטרים הם אלה שתקפו את מניגסטו הצעיר.

במהלך חגיגות שבת חתן של בני העדה האתיופית בחודש ינואר האחרון, התלהטו הרוחות וקטטה פרצה בין מספר צעירים במקום. המשטרה שהגיעה לזירה, עצרה את מנגיסטו, אך גם לאחר שהצליחו השוטרים לשים עליו את ידיהם, הם המשיכו להכות בו עד זוב דם.

במהלך הדיון פרקליטו של הנאשם, המשטרה ובית המשפט ביקשו לקבל את הסרטון לידיהם. בהתייעצות עם היועץ המשפטי של חדשות 2 ישגב נקדימון, החליטה חברת בחדשות לספק את הסרטון לבית המשפט, כולל את חומרי הגלם שהגיעו לידי החדשות.

הפרקליט: "לולא הסרטון, מרשי היה נכנס לכלא לתקופה ארוכה"

לאחר הצפייה בסרטון, הוחלט במחלקה לחקירות שוטרים לפתוח בחקירה נגד השוטרים התוקפים. בשל כך החליט בית המשפט לשלוח את מנגיסטו לביתו. "במהלך הצפייה בסרטון הטרידה אותי המחשבה איזה משקל היה ניתן לדברים אלמלא תועד האירוע בזמן אמת על ידי מי שנכח במקום", ציינה השופטת שרון קיסר בהחלטתה.

עורך דינו של מנגיסטו, אלון עמר, אמר לחדשות 2 באינטרנט: "לולא הסרטון, מרשי היה נכנס לתקופה ארוכה בבית הסוהר. אני שמח שבית משפט השתכנע וראה כי השוטרים פעול באלימות קשה כלפי מרשי והסרטון היה הוכחה חותכת. בדרך כלל במקרים כאלה, כשאזרח טוען לתקיפת שוטרים, לרוב גרסתם של השוטרים מתקבלת. אבל לשמחתי, היום הוכח שמרשי אמר אמת".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת