עדות העוזרת: "חיללתי שבת בשביל בני הזוג נתניהו"

ליליאן פרץ, שעבדה כעוזרת בביתם של בנימין ושרה נתניהו וכעת תובעת את רעיית רה"מ, העידה היום במסגרת המשפט. "אף אחד לא יכול היה לעמוד בסטנדרטים שלה", סיפרה פרץ. "כל הזמן הייתי עסוקה בניילון חפצים. העבודה אצל משפחת נתניהו הייתה בלחץ ובעצבים"

ליליאן פרץ ובני הזוג נתניהו

"כששרה נתניהו הייתה בחופש והייתי בסופר, היו מזעיקים אותי כדי לקבל את מי שהיה אמור להגיע הביתה, כמו טכנאי; כל הזמן הייתי צריכה להחליף בגדים" - כך העידה היום ליליאן פרץ, שעבדה כעוזרת בית בבית משפחת נתניהו בקיסריה, במסגרת תביעתה נגד שרה נתניהו הנידונה בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה.
 
פרץ, שהעידה בחקירה נגדית במשפט, סיפרה כי בתקופת עבודתה בבית משפחת נתניהו בקיסריה היא הייתה מגיעה לבית מוקדם בבוקר כדי לעשות דברים לפני ששרה נתניהו תתעורר. "היא כל הזמן אמרה לי 'לא ככה, אלא ככה'", העידה פרץ. "העבודה אצל משפחת נתניהו הייתה בלחץ ובעצבים".

עוד אמרה פרץ בדיון כי במהלך עבודתה היא התבקשה לבשל בביתה הפרטי ולא בבית משפחת נתניהו. "גז, חשמל, שמן, סירים, מים, הכול היה אצלי. (היא אמרה) שאני לא אבשל אצלה בבית, שפיקאסו לא יריח את ריח הטיגונים ואצלי באבא-סאלי כן יריח", אמרה.

פרץ ציינה כי היא אהבה את בנימין נתניהו ואת הילדים ושאפילו "חיללתי שבת בשבילם". עם זאת, היא לא חסכה שבטה משרה נתניהו: "הסטנדרטים של גב' נתניהו מצריכים שעות רבות, וכל יום לבוא, שיטת הניקיון, החלפת הבגדים, בשבת היא משאירה לי רשימות מה לעשות בכל השבוע, כאשר עוד לזה מצטרפים עוד קבלנים; כל הזמן הייתי עסוקה בניילון חפצים. אני יכולתי לתקתק את הבית הזה פעמיים בשבוע 4 שעות, בשיטות העבודה שלי. אף אחד לא יכול היה לעמוד בסטנדרטים שלה. עובדת שעובדת אצלה היום באה אלי ובוכה ומספרת לי דברים".

בנוסף על פרץ, העיד היום במשפט נתן אשל מנכ"ל לשכת ראש הממשלה לשעבר, שעבודתו הופסקה באחרונה בשל פרשת ההטרדות של עובדת אחרת. בניגוד לדבריה של פרץ שטענה כי לפני שנתניהו נבחר לראש ממשלה, שהתה משפחת נתניהו בביתה בקיסריה 3 שבתות בחודש בממוצע, העיד אשל כי המשפחה שהתה בתקופה זו בבית בקיסריה רק שבת אחת בחודש בממוצע.

במסגרת התביעה שהוגשה לפני כשנתיים, טוענת פרץ כי נתניהו התעללה בה, שילמה לה משכורת נמוכה משכר המינימום ונמנעה מלשלם לה זכויות סוציאליות שונות אותן היא מחויבת לשלם על פי חוק. רעייתו של רה"מ מכחישה את הטענות מכל וכל ואף הגישה תביעה נגדית נגד פרץ בסכום של 600 אלף שקל, וכן דרשה ממנה פיצוי כספי בגין הפרת סודיות, הוצאת דיבתה ופגיעה בפרטיותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת