העליון החמיר בעונשו של גבר שאנס בת 17

החלטה מרתיעה של בית המשפט העליון: הרכב של 3 שופטים בראשות השופטת עדנה ארבל החליט להחמיר את עונשו של גבר שאנס נערה בת 17, והטיל עליו 6 שנות מאסר. "העובדה שנערה עוצרת טרמפ בלילה משוחחת ומדברת בקלילות ומעשנת סיגריה אינה עילה להפכה לטרף קל", קבעה השופטת ארבל בהחלטתה

שנתיים מאסר נוספות לאנס. אילוסטרציה (חדשות 2)

בית המשפט העליון החליט להחמיר בעונשו של גבר שהורשע באונס נערה בת 17 ונידון לארבע שנות מאסר, גזר עליו שש שנות מאסר בפועל וקבע: "העובדה שנערה עוצרת טרמפ בלילה אינה עילה להפכה לטרף קל".

הגבר, שהורשע בביצוע אונס בנסיבות מחמירות ובביצוע מעשה סדום, עירער על גזר הדין המקורי של ארבע שנות מאסר בפועל שניתן לו בבית המשפט המחוזי בירושלים. מנגד הגישה גם המדינה ערעור והתיק הגיע לדיון בהרכב של שלושה שופטי העליון, בראשות השופטת עדנה ארבל ולצידה השופטים סלים ג'ובראן וניל הנדל.

בהחלטת העליון פירטה השופטת ארבל את השתלשלות האירועים, וציינה כי המערער עצר טרמפ לקטינה בת 17 וחצי ביציאה מהעיר בית שמש, הבטיח להסיעה לביתה במושב זכריה, אז אנס אותה באכזריות רבה ורק אחר כך הסיע אותה לביתה.

"העבירות בהן הורשע המערער הן מהחמורות בספר החוקים, כאשר לעבירת האינוס נקבע עונש מזערי בחוק", הסבירה השופטת ארבל בהחלטתה והוסיפה: "למתלוננת נגרמו פגיעות פיזיות ונפשיות, כולל הסתגרות, פחדים, אובדן ביטחון עצמי, קושי בהתמודדות בלימודים ובשירות, חוסר אמון בעצמה ובסובב אותה".

"ניצל את האמון שנתנה בו"

"העובדה שנערה עוצרת טרמפ בלילה משוחחת ומדברת בקלילות ומעשנת סיגריה אינה עילה להפכה לטרף קל", הדגישה השופטת ארבל. "המתלוננת נתנה אמון במערער הבוגר ממנה כמעט פי שניים בגיל, הוא ניצל את האמון שנתנה בו, לא עצר ליד ביתה והמשיך במטרה להשיג מטרתו - לקיים עימה יחסי מין".

השופטים קבעו עוד כי "הסיטואציה בה מצאה את עצמה ביער באישון לילה במכוניתו נאבקת בכל דרך להניאו ממעשיו, פוחדת וחוששת, כאשר גם הפלאפון האישי נפל ולא היה ברשותה, היא סיטואציה קשה, המצדיקה ענישה קשה".

השופטת ארבל אף הביעה שאט נפש מטיעון פרקליטיו של המערער, שהפנו את בית המשפט לתמונותיה של המתלוננת בפייסבוק, כדי להראות כביכול, שאופייה מתירני. "הפניה זו אינה ראויה לטעמי ועשויה בכך להיגרם פגיעה בפרטיותה ובכבודה של המתלוננת", טוענת ארבל. "האופן בו בוחר אדם להציג עצמו ברשת חברתית אין לו דבר וחצי דבר עם האירועים והמעשים הקשים שנידונו בפנינו. לדעתי, ראוי היה לטענה זו שלא תועלה".

לבסוף, החליטו השופטים להחמיר את עונשו של המערער ולהטיל עליו עונש של שש שנות מאסר בפועל. בנוסף על המערער לשלם קנס בסך 2,000 שקלים ופיצוי למתלוננת בגובה 30 אלף שקלים כפי שקבע בית המשפט המחוזי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת