הקנס של איציק זוהר לעיריית ת"א: 192 אלף שקל

בית משפט השלום בהרצליה קבע כי הכדורגלן לשעבר איציק זוהר ישלם 192 אלף שקלים לעיריית תל אביב-יפו, לאחר שלא הגיש כתב הגנה לתביעה שהוגשה נגדו בגין דוחות חנייה שצבר. לטענת העירייה, בין השנים 2003-2010 צבר זוהר 429 דוחות שונים

איציק זוהר. ישלם 192 אלף ש' לעירייה (באדיבות mako)

הדוח ועונשו: בית משפט השלום בהרצליה חייב את הכדורגלן לשעבר והפרשן איציק זוהר לשלם סכום של 192 אלף שקל לעיריית תל אביב-יפו, בגין מאות דוחות חנייה שצבר בשנים האחרונות. נוסף על תשלום הקנס, חויב זוהר לשלם את שכר טרחת עורכי הדין בסך של 15 אלף שקל.

לפני כחודשיים תבעה העירייה את זוהר בגין 429 דוחות חנייה שלא שולמו, ושנרשמו לפרשן בין השנים 2003-2010. בכתב התביעה נטען כי זוהר ביצע את העבירות באמצעות 14 רכבים שונים, אשר רק ארבעה מהם היו רשומים על שמו. 10 כלי רכב אחרים, נטען בתביעה, היו בבעלות חברות השכרה שונות או של אנשים פרטיים. זוהר לא טרח עד היום להגיש כתב הגנה לתביעה שהוגשה נגדו בחודש פברואר.

העבירות אותן ביצע זוהר, לטענת העירייה, מוגדרות כ"עבירות חמורות". בכתב התביעה צוין כי מרבית הדוחות ניתנו עקב חנייה על המדרכה, חנייה בתחנת אוטובוס, במקום בו קיים תמרור "אין עצירה", חנייה בתוך צומת, חניה במקום להורדת נוסעים ועוד. "הנתבע עושה דין לעצמו, כאשר חנה היכן שחפץ, תוך פגיעה בסדר הציבורי, העולה אף כדי סכנת הציבור, תוך זלזול בחוק ובציבור", נכתב.

עוד טענו בעירייה כי במהלך השנים כמעט ולא היה ניתן לאתר את זוהר, שהחליף כתובות, והיא אף נאלצה לשכור את שירותיהם של חברות חקירות פרטיות, כדי לאתרו. הודעות תשלום הקנס נשלחו בדואר רשום החל בין השנים 2003-2010, רובן המכריע של ההודעות חזרו לשולח, לאחר שצוין כי הנמען "לא נדרש" או "העתיק מגוריו".

לפי כתב התביעה, כל ניסיונות העירייה לבצע פעולות גבייה נגד זוהר לא צלחו, בין היתר מאחר שלא ניתן היה לאתר אותו ובשל העובדה שלא קיימים נכסים וכספים על שמו. בנוסף, טוענת העירייה כי בחשבונות הבנק של זוהר לא הייתה קיימת יתרת זכות, וכי לא חלה התיישנות על הדוחות, כיוון שלא חלפו שלוש שנים בין פעולת הגבייה השונות שביצעה.

את תגובתו של זוהר לא ניתן היה להשיג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת