צפו: הקטטה שהובילה לדריסה הקטלנית בפאב בכפר גלעדי

צחי גבאי בן ה-28 הואשם היום בבית המשפט בדריסתו והריגתו של ראובן לבוט מקריית שמונה בסוף השבוע שעבר. כתב האישום והתמונות שצולמו במצלמת האבטחה של הפאב חושפים פרטים חדשים על אותה קטטה במועדון בכפר גלעדי, בסיומה נדרס ראובן בן ה-19 למוות. צפו בתיעוד הרגעים שלפני הדריסה

איש מעשרות המבלים בפאב "הבועה" בכפר גלעדי לא חשב שמשהו יכול לקלקל את המסיבה שהייתה שם בליל שבת שעברה, אבל קטטה שפרצה בין מבלים הובילה לדריסתו למוות של צעיר בן 19 בחניון של המקום. היום הוגש כתב אישום נגד הנהג הדורס, שחשף פרטים חדשים על השתלשלות האירועים באותו ערב.

בשעה 2:40 לפנות בוקר, ליד תאי השירותים בתוך הפאב, מתפתח עימות בין חבריו של ראובן לבוט בן ה- 19, לבין חבריו של צחי גבאי שחגג במקום את יום הולדתו ה-28. בתמונות שצולמו במצלמת האבטחה נראה צחי בחולצה בהירה, הולך לכיוון תאי השירותים .

כ-20 שניות לאחר מכן נקרא למקום המאבטח מהכניסה, המגיע בבהילות ומפריד בין הקבוצות. חבריו של לבוט יוצאים מיד, בעוד גבאי עדיין ממשיך לרקוד. תחילת הקטטה שהתרחשה על פי העדויות ליד תא השירותים - לא תועדה.

בחניית הפאב, שם לא הוצבו מצלמות, התחדש העימות בין הקבוצות. חבריו של גבאי קראו לחבריו של לבוט "רוסים" והם החלו להחליף מהלומות. כתב האישום שהוגש היום נגד גבאי מתאר בפירוט את מה שהחוקרים סבורים שאירע: גבאי ניסה כנראה לעזוב את המקום, נכנס למכוניתו לאחר ששתה אלכוהול ולא היה כשיר לנהוג.

בשלב הזה, אחת מחברותיו של ראובן צעקה לעבר היושבים ברכב שיעזבו את המקום. גבאי נסע אחורה בעוצמה, יצר ענן אבק ולבוט נפל על הרצפה. אז גבאי מעביר להילוך קדמי, דורס את לבוט שנפצע קשה ומת כעבור זמן קצר.

כך נשמעה השיחה שהתנהלה בין חברו של הדורס למוקד מד"א:

חברו של הדורס: אמבולנס לפאב הבועה כפר גלעדי, דחוף, אמבולנס
מד"א: כפר גלעדי? מה קרה שם?
חברו של הדורס: מישהו נדרס. אמבולנס. פאב הבועה, כפר גלעדי
מד"א: מישהו נדרס?
חברו של הדורס: נדרס, נדרס. אמבולנס עכשיו, דחוף... דחוף אמבולנס דחוף דחוף

פרקליטו של הנהג הדורס, עו"ד דוד שפיגל, טען היום כי "המנוח על פי כתב האישום מעד, נפל, את זה הנאשם לא ראה, איך אפשר לצפות דבר כזה. מה יש לו GPS מתחת לפגוש עם מצלמת טלוויזיה שהוא רואה? ספק רב אם יש כאן גרימת מוות ברשלנות".

גבאי הואשם בבית המשפט בנצרת בהריגה, נהיגה בשכרות ונהיגה בקלות ראש וחוסר זהירות. במשטרה סבורים כי לא התכוון לפגוע בלבוט או בחבריו, אך האופן בו נהג - הביא לתוצאה הטרגית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת