העליון הפחית בעונשו של פדופיל מסוכן

עוזר גננת פדופיל מכפר חב"ד נשלח ל-29 שנות מאסר לאחר שהורשע בביצוע שורת עבירות מין והתעללות בקטינים - שנה עבור כל ילד שבו פגע. לאחרונה, ערער הנאשם לבית המשפט העליון שקיבל את עמדתו כי העונש הוא תקדימי וחמור - ועונשו הופחת בחמש שנים

העליון הפחית בעונשו של פדופיל (חדשות 2)

טרם החג, דן בית המשפט העליון באחד מתיקי עבירות המין החמורים אי פעם בישראל. הנאשם שעמד מולם הוא י', עוזר גננת מכפר חב"ד, שהורשע בהתעללות מינית בעשרות ילדים שהיו תחת השגחתו, וכללו הטרדות, איומים ואף מעשי סדום. הילדים הצעירים ביותר שבהם פגע היו בני שלוש, כשהקורבנות הבוגרים היו בני 12 בלבד.

בית המשפט המחוזי בת"א, שדן בתיק, החליט לגזור עליו עונש חמור של 29 שנות מאסר - שנה עבור כל ילד שבו התעלל, ועוד הוסיפו: "לא יהא בעונש זה כדי להביע את גודל הזוועה כלפי כל אחד מהקטינים ובוודאי שלא כלפי כולם". לאחר מתן גזר הדין, ערער י' לעליון בטענה שהעונש היה לא מידתי. "זה חסר פרופורציות", אמר עם הגשת הערעור עו"ד דוד ברהום.

העליון הכריע בעניינו בהרכב של שלושה שופטים: נשיא בית המשפט העליון אשר גרוניס, ניל הנדל ועדנה ארבל. ברוב של שני שופטים נגד אחת - הוחלט להפחית בעונשו ולשלוח אותו למאסר של 24 שנות מאסר. עם זאת, לא חסכו השופטים את הביקורת על מעשיו החמורים. "אין חולק כי התיק המונח לפנינו ממלא כל אדם זעזוע ותדהמה... ביהמ"ש המחוזי החמיר יתר על המידה בגזר הדין", כתב השופט ניל הנדל בגזר הדין.

מי שלא מסתפק בהחלטת ביהמ"ש הוא עורך דינו של י': "מדובר בעונש תקדימי וחסר כל פרופורציה. אנו מתכוונים להגיד בקשה לדיון נוסף".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת