8 קטינים נאשמים במעורבות ברצח ג'ורג' סעדו ברמלה

לבית המשפט המחוזי בפ"ת הוגשו בצהריים 8 כתבי אישום נגד קטינים במעורבות ברצח ג'ורג' סעדו, תושב רמלה, בחודש שעבר. אחד הקטינים נאשם ברצח, חמישה נאשמים בהריגה - וכל השמונה נאשמים בהחזקה ונשיאת נשק ותחמושת שלא כדין. הרוצח ירה למוות גם בכלבו של סעדו

ג'ורג' סעדו ז"ל. נורה ע"י אחד הנערים (חדשות 2)

לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה הוגשו היום כתבי אישום חמורים נגד שמונה קטינים תושבי רמלה, בגין מעורבות ברצח ג'ורג' סעדו ברמלה, בחודש שעבר. אחד הקטינים נאשם ברצח, והיתר בהחזקה ונשיאת נשק ותחמושת שלא כדין והיזק לבעל חיים. חמישה מהקטינים נאשמים גם בהריגה.

מפרטי כתב האישום עולה כי ב-11 במרס, טייל סעדו ז"ל עם כלבו, כמדי ערב, בשטח פתוח ברמלה. שלושה מהקטינים פגשו אותו וקיללו אותו, וסעדו השיב להם - והמשיך עם כלבו בטיול.

"בעקבות התקרית חברו שישה מן הנאשמים, תוך שהם חמושים באקדח אשר כולם מודעים לקיומו, והמתינו לסעדו ז"ל במטרה להתעמת עימו", פורט בכתב האישום. "כפי שהעריכו בני החבורה, שב סעדו ז"ל למקום בדרכו חזרה לעבר ביתו, והתפתחו חילופי דברים על רקע הקללות בתקרית המוקדמת. ארבעה מהנאשמים קיללו אותו, ואף צעקו לעברו אמירות התומכות בירי טילים לעבר ישראל מרצועת עזה, וכן אמירות גזעניות. שניים מהם גם בעטו בכלב וידו לעברו אבנים".

בשלב זה, כפי שצוין בכתב האישום, התלהטו הרוחות בין הצדדים ואחד הקטינים אמר כי הוא רוצה לירות בסעדו. "שניים מחבריו ביקשו שלא יעשה זאת, ונאשם נוסף, ששמע את הדברים, אמר לו לא להקשיב להם - והוסיף כי במידה והוא מפחד, הוא ייתן לו את האקדח ויירה בו".

אחרי הירי - הרגו גם את הכלב

במהלך המריבה בין הצדדים, נשאל סעדו על ידי הקטינים האם הוא חמוש באקדח, השיב בשלילה ואפילו הרים את חולצתו על מנת להוכיח את דבריו. "לאחר זמן קצר, בחר לסיים את התקרית, פנה לעזוב את המקום לעבר ביתו, החל להתרחק מבני החבורה וגבו מופנה אליהם, ובעשותו כן הפנה לרגע מבטו לעברם", נכתב עוד בכתב האישום. "בשלב זה שלף אחד הנאשמים את האקדח וירה ירייה אחת שפגעה בסעדו ז"ל והוא התמוטט".

אך בזאת לא הסתיים האירוע, לטענת כתב האישום. "לאחר הפגיעה, על מנת לוודא את מותו ועל מנת להרוג גם את כלבו, ירה אותו נאשם שתי יריות נוספות - אחת היריות הנוספות פגעה בכלב וגרמה למותו והירייה השנייה החטיאה. לאחר מכן נמלטו ששת הנאשמים מהמקום", נכתב.

ארבעה ימים אחרי הרצח הודיעה המשטרה כי הצליחה לפענח את המקרה. אחד הנערים הודה כי הוא זה שהביא אקדח למקום וירה בסעדו, וכן התברר כי אותו הנער אמור היה לשהות בזמן הרצח במעצר בית, בשל קטטה קודמת בה היה מעורב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת