מטפל נאשם שאנס חוסה עם פיגור

מדריך ומטפל במעון לאנשים עם צרכים מיוחדים נאשם שאנס חוסה במעון הלוקה בפיגור קל-בינוני. בית המשפט המחוזי בחיפה החליט להאריך את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים: "ניצול זה של חסויה לצורך סיפוק מיני מצביע על רמת מסוכנות גבוהה"

בית המשפט התיר לפרסום כי מדריך ומטפל במעון לאנשים עם צרכים מיוחדים, מואשם באונס וביצוע מעשים מגונים בחוסה. מעצרו של הנאשם הוארך היום עד תום ההליכים נגדו.

הנאשם, אבנר נדאו אבג'ה בן 37, עבד כמדריך וכמטפל במוסד שהוא מעון לאנשים עם צרכים מיוחדים. על פי כתב האישום נגדו, הוא אנס וביצע מעשה מגונה בחוסה המאובחנת כלוקה בפיגור קל - בינוני. בכתב האישום נגד אבג'ה מתואר כי חיכך את איבר מינו על איבר מינה ובנוסף החדיר את אצבעו לאיבר מינה של החוסה. המתלוננת מסרה גרסה מפורטת ותיארה את האירוע.

שופט בית המשפט המחוזי בחיפה רון שפירא, ציין החלטתו בנוגע להארכת מעצרו של הנאשם, כי "המטפל הכחיש בחקירתו הראשונה את האירוע כולו ואולם בהמשך, כאשר אומת עם ממצאים ביולוגיים מזירת העבירה ופרופיל DNA שנדגם מתחתוני המתלוננת שינה את גרסתו. למעשה מודה המשיב במעשים המגונים ומכחיש את עבירת האינוס".

השופט שפירא הדגיש: "במקרה שבפני אמנם אין למשיב עבר פלילי. ואולם כאשר מדובר בעברייני מין העדר עבר פלילי אינו מהווה נתון מרכזי בקבלת החלטה במסגרת הליך מעצר. הדגש העיקרי הוא על מסוכנות".

"ניצול זה של חסויה לצורך סיפוק מיני מצביע על רמת מסוכנות גבוהה של המשיב ועל חוסר עכבות בהתנהגותו", הבהיר השופט בהחלטתו. "שחרור לחלופת מעצר מותנה באמון שניתן לתת בנאשם וכאשר מי שמופקד על טיפול בחסויים, מבצע עבירות מין במי שנתון לאחריותו, הוא מעיד על עצמו במעשיו כי קיים קושי לתת בו אמון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת