שמונה חודשי מאסר ללוחם מג"ב שתקף מינית שוטרת

את החודשים הקרובים יעביר שוטר שביצע מעשים מגונים בצעירה בת 25 מאחורי סורג ובריח. השוטר, שידע שהאישה נפלה קורבן לאונס בעברה, הודה והורשע במיוחס לו במסגרת הסדר טיעון שנחתם עמו. להגנתו טען כי קיבל מהמתלוננת "מסרים מבלבלים" על רצונה לכאורה לשכב עמו

יוסף גוהר, שוטר לשעבר במשמר הגבול ואחד ממקימי יחידת המסתערבים, נשלח היום לרצות שמונה חודשי מאסר בפועל אחרי שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בכך שביצע מעשים מגונים בצעירה בת 25 ששירתה עמו והייתה כפופה למרותו.

התקיפה המינית שבה הודה והורשע גוהר התרחשה ב-2008. לפי גזר הדין, שניתן על ידי השופט חיים לי-רן בבית משפט השלום בירושלים, ידע גוהר כי הצעירה נפלה בעברה קורבן לאונס - וניצל את רגישותה לקיום יחסים אינטימיים עם גברים כדי להפילה ברשתו.

גוהר טען להגנתו כי קיבל "מסרים מבלבלים" מהמתלוננת, שהביאו אותו לכאורה לבצע את מעשיו. אלא שהשופט דחה זאת מכל וכל וקבע כי בחינת העובדות מעלה באופן ברור וחד-משמעי את התנגדותה של הצעירה לקיים עמו כל סוג של מגע אינטימי.

פוטר ממג"ב ומועסק כסבל

השופט ציין כי בחר שלא להעניש את גוהר בכל חומרת הדין, בין היתר מכיוון שהודה במיוחס לו וכך חסר מהצעירה את עוגמת הנפש שהייתה כרוכה בתרחיש שבו הייתה מתבקשת להתייצב ולהעיד נגדו על האירועים. סיבות נוספות לכך היו שקיבל על עצמו את האחריות על המעשים והביע חרטה עליהם.

סיבה נוספת שהביאה את השופט להקל עם גוהר כי העובדה שפוטר מעבודתו וכיום עובד כסבל. עם זאת, הוא סיכם כי "יש משקל בכורה להיבט הציבורי שבענישה ולהוליך את קולם של ההרתעה ושל שאט הנפש שמעוררת התנהגותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת