הוריו של הנער שדקר את פיליפ גלר למוות: "ילד אחד מת, לא צריך להרוג את השני"

בקרוב ידון בית המשפט העליון בערעור כפול. משפחתו של פיליפ גלר ז"ל תבקש להחמיר בעונשו של ב', הדוקר, בעוד הוריו של ב' יבקשו להמיר את המאסר בשהייה במעון לנערים עבריינים. "הבית שלנו התפרק וגם לנו כואב", אומרים הוריו, "אין צורך להרוג ילד נוסף"

הוריו של ב', הנער שדקר למוות את חברו פיליפ גלר בבאר שבע, ממשיכים להילחם על עתידו. ימים לפני הגשת הערעור על עונשו, שמונה שנות מאסר בגין הריגה.

"יש כאב מאוד גדול על הכל", אמרה אמו של ב', "בראש ובראשונה על המשפחה ויש גם את הכאב שלנו. הבית שלנו התפרק, ואני איבדתי בן בהרבה מובנים". "הבן שלי עשה טעות נוראית והוא צריך להיענש על כך", הוסיף אביו, "אבל ילד אחד כבר מת ואין צורך להרוג את השני. המראות של אותו לילה פשוט לא עוברים לי, אני חי את זה מדי יום ומדי לילה".

ההורים חשפו גם לראשונה מכתב אותו כתב בנם לשופטי בית המשפט המחוזי בב"ש לפני גזר הדין. "הלוואי שהייתי יודע מה עובר עלייך למעלה. המחשבה הזו לא עוזבת אותי", כתב ב' מהמוסד לעבריינים צעירים בו הוא שוהה. "אני מבקש סליחה מהמשפחה של פיליפ על הצער הרב שגרמתי להם", הוסיף.

בקרוב ידון בית המשפט העליון בערעור כפול. הוריו של פיליפ גלר ידרשו להחמיר את העונש, בעוד הסנגוריה הציבורית תדרוש להפחית בעונשו של ב' ולהמיר את המאסר בשהייה במעון סגור לעבריינים. " זה לא אירוע שהנאשם הגיע אליו עם סכין ותכנן לדקור", מסביר עו"ד תומר אורינוב המייצג את ב', "זה אירוע שהתפתח בשניות בשל נסיבות מאוד מיוחדות, גם התנהגות של המנוח וגם התנהגות של הנאשם".