המתלוננת שיקרה - נהג המונית זוכה

חייו של נהג מונית מבאר שבע, הפכו לסיוט בשנה האחרונה, לאחר שהואשם בביצוע מעשה מגונה בחיילת, למרות שהוא ידע כי לא ביצע את המעשים. היום הוא קיבל חיזוק מהשופטת שזיכתה אותו, תוך שהיא מותחת ביקורת על המתלוננת, הפרקליטות והמשטרה. "הראיות בעייתיות, והחוקרים לא רצו להגיע לחקר האמת", אמרה

נהג המונית זוכה באשמה, אילוסטרציה (חדשות 2)

בית משפט השלום בב"ש זיכה היום נהג מונית מאזור הדרום, שהואשם בביצוע מעשה מגונה בחיילת אותה הסיע בשנת 2010 לבסיס צאלים.

השופטת שניהלה את התיק, דרורה בית אור, מתחה במהלכת הכרעת הדין ביקורת קשה כנגד הפרקליטות ונציגי המשטרה על האופן בו נוהלה החקירה ולאחר מכן המשפט. "ספק בעיני אם הראיות, על פיהן נוסח כתב האישום, נבחנו בתשומת לב ראויה ובדקדקנות. למסקנתי זו הגעתי, בין היתר, על פי ניסוחו הלא מדויק של כתב האישום, כולל רישום הוראת החיקוק וכן לאחר בחינתן של הראיות בתיק ששימשו בסיס להכנת כתב האישום.

השופטת, סגנית בית משפט השלום בב"ש, תקפה את השוטרים רס"מ עירית אלפסי ורפ"ק שלומי בן-שושן, שניהלו את העימות שנערך בין השניים. "צפייה בקלטות הללו מעוררת אי נוחות, תמיהה, והותירה רושם קשה לפיו החוקרים לא באמת רצו להגיע לחקר האמת. המתלוננת גידפה את הנאשם במהלך העימות, לאחר שלא הצליחה לשכנע את השוטרים בנכונות גרסתה".

גם המתלוננת לא התחמקה מהביקורת של השופטת. "עדותה בעייתית, ולקתה באי דיוקים ושקרים ואשר יש ספק באשר למהימנותה. בנוסף, מעלה עדותה ספקות באשר למניעיה של המתלוננת". והאחרונה שזכתה לביקורת, הייתה פרקליטות המדינה והתובעים במשפט.

"המאשימה לא עומדת בנטל להוכיח מעל לכל ספק סביר כי הנאשם נישק את המתלוננת על שפתיה, כי נגע בחזה של המתלוננת, כי הכניס ידו מתחת לחולצתה של המתלוננת, ומשכך לא הוכיחה מעל לכל ספק סביר העבירה שמיוחסת לנאשם", לשון הכרעת הדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת