שולה זקן מדברת: "הבנתי למה מתאבדים אחרי חקירות"

אשת סודו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שנותרה לצדו עד הרגע האחרון, מספרת על החקירות שעברה ועל הניסיונות לשבור אותה. "אדם מאבד צלם אנוש בתא המעצרים", מספרת זקן וחושפת כיצד ניסו החוקרים ללחוץ עליה להפליל את אולמרט. "אמרו לי 'ראש הממשלה לשעבר משתין עלייך', אבל סירבתי לתת יד לסיכול הממוקד שלו"

"הבנתי למה אנשים מתאבדים אחרי חקירות", ז (חדשות 2)

חודש לאחר שהורשעה במרמה והפרת אמונים, ולקראת ההכרעות ביתר הפרשות בהן היא עומדת לדין, שולה זקן מדברת. מי שהיתה אשת סודו של ראש הממשלה לשעבר אולמרט ואחת הנשים החזקות ביותר במדינה, מאשימה בריאיונות לעיתונים "מעריב" ו-"ידיעות אחרונות" את המדינה והפרקליטות: "כל האישומים נגדי קשורים לניסיון לסלק את אהוד מהשלטון".

"בחקירות אמרו לי: 'ראש הממשלה לשעבר משתין עלייך, מפיל עלייך את כל התיקים ואת שומרת על הגב שלו?' כבר אז הבנתי שלכל המשפטים יש מטרה אחת: להפיל ראש ממשלה מכהן. סירבתי לתת יד לביצוע סיכול ממוקד בראש הממשלה", אמרה זקן.

האכזבה הגדולה. האח יורם קראשי (חדשות 2)

כששואלים אותה על אחיה, איש העסקים יורם קראשי, שהפליל אותה בפרשת רשות המסים, עיניה מתמלאות דמעות."הייסורים שמלווים אותו יומיום על מה שהוא עשה לי הם הכפרה שלו", היא אומרת.

"המושג 'נבגדת' לא נמצא אצלנו בלקסיקון של החיים, עם הערכים שלהם חונכנו. אני לא מסוגלת להוציא את המילים 'לבגוד' או 'להלשין' מהפה. והנה האח הקרוב אליי ביותר נוהג כפי שנהג".

על אחיה: "איבדתי את התמימות"

"יורם היה שואל אותי בתמימות מה אהוד מתכנן", היא מספרת על שיטת הפעולה של קראשי. "כשאחי הרגיש שהוא לא יכול לצטט דברים של אהוד, ושאהוד התקדם בחיים, הוא היה שואל אותי מה אהוד מתכנן לעשות. לא חשבתי לרגע שיעשה בדברים האלה שימוש. יורם היה אומר לחברים שלו: 'אני אגיד לשולה, והיא תעשה מה שאני רוצה'. הוא היה שואל אותי: 'את חושבת שאולמרט ייפגש עם אדם כזה או אחר?' ואני אמרתי: 'כן, בשבוע הבא'. ואחרי זה אני שומעת בהקלטות שיורם אומר: 'אני אדאג לזה שבתוך שבוע שולה תקבע פגישה עם האדם הזה'. שם, בהקלטות, איבדתי את התמימות שלי".

ראש לשכתו לשעבר של אולמרט ממשיכה להגן עליו. "רק מי שלא עושה לא טועה והמרחק בין טעות לבין עבירה פלילית הוא רב. אולמרט הוא לא עבריין. גם אם משהו מיוחס לו, זה מעשים שלא נתן את דעתו על הבעייתיות שבהם מתוך העומס הרב של העשייה. אז הוא אוהב לנסוע לחוץ לארץ, אז מה? לפעמים הוא היה נוסע ליום או ליומיים, לא לוקח אגורה מעיריית ירושלים ומביא לה הרבה כסף. אף אחד לא הצליח לקחת ממנו את המקום הראשון כמגייס תרומות עתק למען ירושלים".

כפי שעלה במהלך משפטו של אולמרט, זקן מאשרת שאכן האזינה לרה"מ לשעבר, אך מתעקשת שזה היה באישורו. "מאז שאני עם אהוד אולמרט, כשהוא רוצה לשוחח ואני מחליטה למי, אז אני מאזינה לשניהם כדי לייעל את העבודה. זו שיטת העבודה שהייתה נהוגה במשרדי ראש עיריית ירושלים עוד מתקופתו של טדי קולק", היא אומרת. "המטרה הייתה לייעל את העבודה. היו הרי חמישה מנכ"לים אצל אולמרט. איך בדיוק הייתי אמורה לנהל את המשרד? החוקרים באו לאולמרט באמצע (פרשת) טלנסקי ואמרו לו: 'אתה יודע שזקן מאזינה לך?' והוא רצה להגן על עצמו, ואמר: 'אני לא יודע על כך'".

זקן מספרת כי הרגעים הקשים ביותר שלה היו מאחורי סורג ובריח. "הייתי במעצר שבעה ימים ורק אז הבנתי למה אנשים מתאבדים אחרי חקירות. ראיתי את הזוהמה, את העליבות. אני במצב נפשי קשה, אבל לא חשבתי על התאבדות לאורך כל הדרך", היא אומרת. " אדם מאבד צלם אנוש בתא המעצרים. כל יום שלחו פסיכולוגית לדבר איתי לבדוק אם אין לי מחשבות אובדניות. אני רוצה לחשוב שאני לא דכאונית, אבל אני במשבר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת