דוקר החיילת ברכבת הקלה: "הושפעתי מהחדשות"

שבועיים לאחר פיגוע הדקירה של חיילת ברכבת הקלה בירושלים, הוגש היום כתב אישום בגין ניסיון רצח נגד הדוקר, צעיר בן 18 מבית חנינא. על פי כתב האישום, הצעיר צפה בחדשות באלג'זירה ו-CNN, חש תסכול ממצבם של הפלסטינים והחליט להבריז מבית הספר - ולדקור את החיילת

הדוקר, מוחמד שאמאן, בבית המשפט (חדשות 2)

בבית המשפט המחוזי בירושלים הוגש היום כתב אישום נגד מוחמד שומאן בן ה-18 מבית חנינא, בגין ניסיון רצח של החיילת יהודית אהרון לפני שבועיים ברכבת הקלה בבירה.

על פי כתב האישום, בשעה 7:30 ביום האירוע, יצא הנאשם מביתו בבית חנינה לכיוון בית הספר כדי להיבחן על שיעורי דת, כשבכיסו סכין מתקפלת. כשהגיע למתחם בית הספר, החליט כי הוא אינו רוצה להיבחן ויצא לשוטט בעיר העתיקה.

לאחר מכן עלה שומאן על הרכבת הקלה שנסעה לכיוון פסגת זאב, אז הבחין בחיילת. על פי כתב האישום, בשל העובדה שהנאשם צפה בשנים האחרונות בדיווחי חדשות בתחנות שונות בהן אל-ג'זירה, אל-מנאר ו-CNN, הוא חש תסכול ממצבם של הפלסטינים ומהבידוק הביטחוני במעבר קלנדיה. כתוצאה מכך החליט הצעיר "לעשות מעשה" ולדקור למוות את החיילת.

"זרק את הסכין מחלון האוטובוס"

כאשר עצרה הרכבת בתחנת פסגת זאב, קם שומאן, שלף את הסכין מכיסו ודקר את אהרון בחזה, זאת על פי כתב האישום. לאחר הדקירה ניסתה החיילת להגן על גופה והנאשם דקר אותה שנית ופצע אותה בידה ובחזה. בשלב הזה נמלט הדוקר מן הרכבת בריצה, הגיע לביתו ולאחר מכן החליט לברוח לרמאללה.

על פי כתב האישום, הנאשם עלה לאחר מכן על אוטובוס לכיוון רמאללה ולאחר מספר דקות השליך מן החלון את הסכין, כדי שלא תהיה אפשרות לקשור אותו לדקירה שביצע. בנוסף לאישום של ניסיון רצח, מואשם הצעיר גם בהחזקת סכין ושיבוש הליכי משפט. הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרו של שומאן עד לתום ההליכים נגדו.

בחקירתו הודה החשוד במעשיו ומסר כי דקר את החיילת כנקמה על הפעולות שעושה צה"ל נגד הפלסטינים. להערכת המשטרה, הוא פעל באופן עצמאי ולא השתייך לארגון טרור כלשהו. החיילת שנדקרה, יהודית אהרון בת ה-19, שוחררה מבית החולים "שערי צדק" שם אושפזה במצב בינוני, ומצבה כעת מוגדר טוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת