דורס הילד אריק עופר זוכה מהריגה והורשע בגרימת מוות ברשלנות

נהג המונית מיכאל לוי, שדרס למוות לפני שנתיים את אריק עופר בן ה-12 באופקים, זוכה היום מאשמת הריגה. בית המשפט המחוזי בבאר שבע קבע כי לוי לא שיער שנסיעתו תוביל להריגת הילד, והוא הורשע רק בגרימת מוות ברשלנות וחבלה ברשלנות. אביו של אריק: "השופטים רדומים בסוגיית הקטל בכבישים"

נפגע כשעבר במעבר חצייה. אריק עופר (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בבאר שבע זיכה הבוקר מאשמת הריגה את נהג המונית מיכאל לוי, שדרס למוות את הילד אריק עופר בן ה-12 לפני כשנתיים. לוי הורשע בגרימת מוות ברשלנות וחבלה ברשלנות, לאחר שנקבע כי הוא לא שיער שנסיעתו תוביל להריגת הילד.

השופט אליהו ביתן ציין בהכרעת הדין: "אני סבור שבזמן שהנאשם התקרב אל מעבר החציה, הוא לא היה מודע לאפשרות שהתנהגותו תגרום למוות. אם הוא היה מודע לכך, הוא היה פועל אחרת כדי למנוע את הסכנה".

"הנאשם לא חיבר בין הנתונים, לא זיהה את הסכנה מבעוד מועד ולא שיער כי הצורה בה הוא נוהג יוצרת סיכון ממשי אשר יכול להוביל לתוצאה הקטלנית", הוסיף השופט. "הוא הופתע לחלוטין מהימצאות הילדים על מעבר החציה".

"מהשלב שהוא ראה את החלק הקדמי של האופניים על מעבר החציה הוא עשה כל שביכולתו כדי למנוע את הפגיעה, ואמר פעם ועוד פעם כי הופתע לגמרי מההתפתחות וכי הנהג שנסע לפניו 'הכניס אותו למלכודת מוות'", כך בהכרעת הדין.

"הנהג אדם רגיש שחיי אדם נחשבים מאוד בעיניו"

"במהלך עדותו בבית המשפט פרץ הנאשם בבכי קורע לב וניכר כי הוא הושפע קשות מהתאונה ומתוצאותי", הוסיף השופט, "ובכך יש לסמן כי הוא אדם רגיש שחיי אדם נחשבים מאוד בעיניו. המסקנה היא כי התביעה הוכיחה שהנאשם גרם ברשלנות למות המנוח, אך לא הוכח מעבר לספק סביר כי הנאשם פעל מתוך מחשבה פלילית ובקלות דעת".

אביו של אריק, איתן עופר, זעם על הכרעת הדין. "אנחנו מאוד כועסים כי אנו יודעים מהו העונש הקבוע בחוק על הריגה ועל רשלנות, ולכן מרווח השופט מאוד מצומצם", אמר לחדשות 2 באינטרנט. "המסר שלנו היום שאם הציבור בישראל לא יתעורר ולא יבין שבתי המשפט עושים צחוק בסוגיית תאונות הדרכים זה יגיע לכל אחד מאיתנו, וכולם יעברו את הסאגה הזאת שאני עברתי".

"אני את העונש והמחיר נושא כבר שנתיים. אני שומע כל הזמן שבית המשפט לא מתפקד כפי שצריך לתפקד. שופטים מקלים ראש ולא יושבים בתוך עמם ולא מבינים את רחשי הציבור. השופטים רדומים בסוגיית הקטל בכבישים, שקוטל יותר קורבנות", הדגיש עופר בכאב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת