הנאשמים בתקיפת החיילים בחיפה: "חרטנו? הותקפנו ע"י 20 יהודים"

הקטינים המעורבים, לכאורה, בתקיפת החיילים ליד בית החולים רמב"ם בחיפה שוחררו למעצר בית ומוסרים לראשונה את גרסתם. הם טוענים כי לא ידעו שמדובר בחיילים ושהם אלו שהותקפו ראשונים. "לא ידענו שהם יהודים", מספר אחד הנאשמים. "יש לי חברים שהם יהודים"

חודש וחצי לאחר הלינץ' האכזרי בחיילי צה"ל, שוחררו הנאשמים למעצר בית. כעת, לראשונה מאז האירוע החמור, הם מספרים את גרסתם למה שקרה שם וטוענים: "אנחנו אלה שהותקפנו בתחילה, אבל המשטרה לא עצרה איש מ-20 היהודים שתקפו אותנו".

א', אחד מהנאשמים ששוחרר, ממשיך לדבוק בגרסתו לפיה הוא לא ידע שמדובר בחיילים לפני חילופי המהלומות ביניהם. "קבוצה של 20 חיילים יידו אבנים לעבר ביתנו, ואז חברים שלי יצאו וקרה מה שקרה. אני נשארתי בתוך הבית עם האח שלי, אבל סיפרו לי שהייתה שם קבוצה של 20 איש, ואחד מהחברים שלי הכה אותם. כמעט הרגו אותנו".

לגבי הטענה שהועלתה לפיהם חרטו על ראשם של החיילים "אש"ף" ו"כלב", אמר א': "זה שטויות, מי יכול לחרוט דבר כזה על ראשו של מישהו. אמרו שזה בגלל שהם יהודים? זה שטות! כל הבניין שלי יהודים, חברים שלי יהודים, אני משחק כדורגל עם יהודים - הם ניפחו את זה".

"לא ידענו שהם חיילים, כי הם לא היו על מדים"

"שני החיילים לא היו מזהים אותי במסדר זיהוי", הוסיף אחד הנאשמים, "אני לא ראיתי אותם והם לא ראו אותי. לא ידענו שהם חיילים כי הם לא היו על מדים".

שופט בית המשפט המחוזי בחיפה רון שפירא קבע שתקיפת החיילים לא בוצעה על רקע לאומני. על כן, תיבחן האפשרות להשיב לבית הספר את הנערים הנאשמים בתקיפה, כבר בימים הקרובים. "אין לי שום דבר נגד יהודים, יש לי חברים יהודים", מספר אחד הנאשמים.

פרקליטו של הנאשם א', עו"ד ויסאם עראף, מסכם:"החלטת בית המשפט מעידה באופן ברור על כך שהאירוע לא היה על רקע לאומני, וכך מחזירים את הסיפור הזה למימדים הנכונים שלו. הם בכלל לא ידעו שהם חיילים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת