אחרי 7 שנים בכלא על אונס: "תפרו לנו תיק"

מרק ברצלבסקי וניקולאי מטרוס ריצו 7 שנות מאסר לאחר שהורשעו בסחיטה, איומים ואונס. היום, לאחר ששוחררו מבית הכלא, הם דורשים לקיים משפט חוזר בטענה שהאונס כלל לא היה וששוטר מושחת קיבל שוחד כדי "לתפור את התיק". עורכות דינם: "הרשעתם התבססה על עלילת שווא, יש ראיות שעשויות לשנות את התוצאה"

דורשים משפט חוזר. ארכיון (חדשות 2)

שני אסירים שריצו שבע שנות מאסר לאחר שהורשעו בסחיטה, איומים ומעשה אונס יוצאים כעת למאבק על חפותם. כעת, לאחר ששוחררו מהכלא, הם טוענים כי "תפרו לנו תיק" - ודורשים לקיים משפט חוזר.

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי שני האסירים המשוחררים, מרק ברצלבסקי וניקולאי מטרוס, טוענים כי נפלו קורבן לעלילת שווא שנרקמה נגדם. השניים הורשעו בכך שבמשך חודשים סחטו מנהל מכון ליווי באילת, איימו עליו ואף אנסו את אחת היצאניות שעבדו תחתיו.

"ה'נאנסת' כלל לא נאנסה" 

אלא שהשניים מתעקשים כי במהלך ויכוח שפרץ ביניהם לבין מנהל המכון, נורה ברצלבסקי ונפצע קשה. לטענתם, המנהל הטיל עליהם את האשמות השווא כדי שלא יואשם בעצמו בניסיון רצח, ונערת הליווי שהתלוננה נגדם הודחה גם היא על-ידו להעיד נגדם.

בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבל את גרסתו של מנהל המכון שטען כי ירה לשם הגנה עצמית, וערעורם של שני האסירים נדחה גם בבית המשפט העליון. הבוקר, בסיוע של הסנגוריה הציבורית, יגישו השניים בקשה למשפט חוזר, לאחר שלטענתם השיגו ראיות חדשות.

"שוטר קיבל שוחד כדי לתפור את התיק"

"תפרו להם תיק, הרשעתם התבססה על עלילת שווא", אומרות עו"ד אפרת פינק ורותם רוזנברג מטעם הסניגוריה הציבורית. לטענתן, נמצא תצהיר של בעל המכון בו הוא מתוודה שנערת הליווי שהתלוננה כלל לא נאנסה.

בנוסף טוענות הסנגוריות כי אחד השוטרים שהיה מעורב בפרשה היה בקשר הדוק עם בעל המכון, וקיבל ממנו שוחד כדי לתפור את התיק נגד השניים. הסניגור שייצג את האסירים המשוחררים במשפטם היה גם הוא בקשרים עם בעל המכון, כך לטענת האסירים, ולכן נמנע מלהציג ראיות שהיו יכולות לזכות אותם.

בבקשה שתוגש היום נכתב כי "ראיות אלו עשויות לשנות את התוצאה". אם אכן בקשתם של השניים תתקבל, צפויים השניים להגיש גם תביעת פיצויים נגד המדינה על עוגמת הנפש שנגרמה להם בתקופת מאסרם.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק