ביהמ"ש העליון החמיר את עונשו של "סרסור הקטינות"

הרכב של 3 שופטי בית המשפט העליון החליט להחמיר את עונשו של שי ארביב, שנידון לפני שנה ל-5 שנות מאסר בגין ניצול קטינות והבאתן לזנות. ארביב, יאלץ לרצות 3 שנות מאסר נוספות, וישלם את הקנס שהוטל עליו בגזר הדין המקורי. בהחלטתם ציינו השופטים: "אופיין וחומרתן של העבירות מחייבים ענישה מחמירה"

ירצה 8 שנות מאסר. ארביב (חדשות 2)

בית המשפט העליון קיבל היום את ערעור המדינה, והחמיר את עונשו של שי ארביב לשמונה שנות מאסר. ארביב, שנידון תחילה לחמש שנות מאסר, הורשע בשורת עבירות חמורות בהן ניצול קטינים לזנות והבאת קטין לידי מעשה זנות בנסיבות מחמירות.

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר לפני כשנה חמש שנות מאסר בפועל, 18 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 10,000 שקלים על ארביב, שהורשע בין היתר שניצל קטינות והביאן לזנות, שפעל כסרסור ושהדיח נערות להשתמש בסמים מסוכנים. ארביב הורשע כי הציע לנערות שחלקן רק בנות 14, לעסוק במתן שירותי מין סאדו-מאזוכיסטים תמורת תשלום שיחולק בינו לביניהן. כדי למצוא לקוחות פנה ארביב לרשת האינטרנט, ופרסם את השירות לגברים.

פרקליטות המדינה ערערה על העונש שניתן לארביב בטענה כי העונש שהוטל עליו "אינו תואם את חומרת מעשיו ואינו משקף את טיבם, תוצאתם ומשמעותם החברתית". בנוסף נכתב בערעור כי חומרת הענישה אינה הולמת את חומרת הפגיעה בקורבנות העבירות, שהיו כולן קטינות בעת ביצוע המעשים.

הרכב של שלושה שופטי העליון קיבל את עמדת המדינה, והורה להחמיר את עונשו של ארביב בשלוש שנות מאסר נוספות. בהחלטתם ציינו השופטים כי "אופיין וחומרתן של העבירות בהן עסקינן מחייבים ענישה מחמירה". בנוסף העירו: "אנו מדגישים כי סטנדרט הענישה הראוי צריך להיות, בעתיד, גבוה יותר, ולעמוד בנסיבות דומות על עשר שנות מאסר לפחות".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק