הקלטות ברק: אין קשר לפרשת הרפז

בתום בדיקת הקלטות שנמצאו בלשכת שר הביטחון לשעבר אהוד ברק, התברר כי אין קשר בין תוכנן לבין פרשת הרפז. בין היתר נבדקו 16 תקליטורים וכוננים קשיחים מתקופת כהונתו של ברק

לא נמצא קשר. ברק (AP)

לאחר שבחודש אוקטובר האחרון חלה התפתחות דרמטית לכאורה בחקירת "פרשת הפרז", עם מציאתן של קלטות מלשכתו של שר הביטחון לשעבר אהוד ברק, הודיעה הערב (שני) המשטרה כי לא נמצא קשר בין תוכן הקלטות שנמצאו לבין הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כחודשיים פורסם לראשונה בחדשות 2 כי הקלטות אותרו בכספת של אחד מקציני הביטחון שכבר אינו עובד במשרד הביטחון. מיד לאחר מציאתן, החלה יחידה להב 433 של המשטרה, בהנחיית ראש האגף לחקירות ולמודיעין ניצב מני יצחקי, בבדיקת הקלטות, בתיאום עם היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

הבדיקה התמקדה בקשר בין הקלטות האמורות לבין פרשת הרפז, שחקירתה הסתיימה לאחרונה. בסך הכל נבחנו 16 דיסקים ושני כוננים קשיחים, שכללו הקלטות של שיחות מהשנים 2006, 2011, 2012 ו-2013 מלשכת שר הביטחון. כמו כן נגבו עדויות רלוונטיות בהקשר לבדיקה. בסופו של דבר, הבדיקה לא העלתה ממצאים הקושרים את הקלטות והכוננים לפרשת הרפז.

המלצה להעמידו לדין. אשכנזי (AP)

המשטרה המליצה להעמיד את אשכנזי לדין

בתחילת חודש ספטמבר המליצה המשטרה להעמיד לדין את הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי בגין עבירה של הפרת אמונים. במשטרה הוסיפו כי התגבשה תשתית ראייתית נגד הפרקליט הצבאי דאז ומזכיר הממשלה היום, אביחי מנדלבליט, בגין ביצוע עבירות של הפרת אמונים ושיבוש הליכי משפט. בנוסף, ממליצה המשטרה להעמיד לדין את אל"מ במיל' גבי סיבוני ואת עוזר הרמטכ"ל לשעבר ארז וינר, החשודים בעבירות של שיבוש הליכי משפט.

מהחקירה עלה כי הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי, עוזרו לשעבר וינר, דובר צה"ל לשעבר, אבי בניהו, ובועז הרפז עסקו באיסוף חומר - שיש בו בכדי להטיל דופי בהתנהלותו שר הביטחון דאז אהוד ברק ואנשי לשכתו. בין היתר, לפי החשד הפעילו הארבעה אחרים - זאת במסגרת היחסים המתוחים ששררו אז בין לשכת הרמטכ"ל ללשכת שר הביטחון.

החקירה החלה בשנת 2010 לאחר שבתוכנית "אולפן שישי" של חדשות 2 נחשף מסמך שהכיל הנחיות לבניית תדמית חיובית למי שהיה אז אחד המועמדים למשרת הרמטכ"ל, יואב גלנט והוראות להכפשתם של מועמדים אחרים. המסמך, שכונה בהתחלה "מסמך גלנט" זכה בהמשך לכינוי "מסמך הרפז", לאחר שלפי החשד מי שעמד מאחוריו היה בועז הרפז, קצין צה"ל במילואים. במסגרת החקירה התגבשה תשתית ראייתית נגד הרפז לביצוע עבירות זיוף בנסיבות מחמירות ושיבוש הליכי חקירה.