6 שנים אחרי הבריחה מהכלא: האנס הסדרתי בני סלע הורשע

בית משפט השלום בראשון לציון הרשיע היום את עבריין המין הסדרתי בני סלע לאחר שנמלט מהכלא לפני כשש שנים. סלע הורשע בנוסף בפריצה לבית משפחה בפרדס חנה, משם גנב כרטיסי אשראי, כסף ואת המכונית המשפחתית. סלע זוכה מעבירת תקיפת השוטרים שניסו לעצור אותו בתום המרדף אחריו, אך הורשע בהתנגדות למעצר

האנס הסדרתי שוב מורשע. שש שנים לאחר שנמלט מהמשטרה, הורשע הבוקר עבריין המין בני סלע בבית משפט השלום בראשון לציון. השופטת עירית וינברג-נוטוביץ הרשיעה את סלע בבריחה ממשמורת חוקית, בפריצה ובהתנגדות למעצר חוקי. לצד ההרשעות, סלע זוכה מעונש של תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות בזמן המרדף שנערך אחריו, עד שנתפס בשנית.

לפני יותר מעשור נידון סלע ל-35 שנות מאסר בעקבות שורה של מעשי אונס אלימים שהטילו אימה על נשים ונערות בכל אזור תל אביב והמרכז, ומאז הוא מרצה את עונשו. ואולם, בנובמבר 2006 הובא סלע יחד עם אסיר נוסף לבית המשפט בתל אביב, לצורך דיון. כשעשו את דרכם לעבר תאי המעצר בבתי המשפט בליווי שני שוטרים, "נזכר" סלע לפתע ששכח מסמכים בזינזאנה וביקש לחזור ולקחת אותם. כשניגש שוטר הליווי לזינזאנה, ניצל סלע את חוסר תשומת לב השוטרים ונמלט מהמקום.

המשטרה חיפשה אחריו ללא הצלחה במשך זמן רב. חודש לאחר מכן, פרץ הנאשם לבית משפחת גרוס בפרדס חנה בצהרי היום וגנב כסף מזומן, מסמכים, כרטיסי אשראי, חפצי ערך ואת מפתחות הבית. הוא אף חזר לבית המשפחה סמוך לשעה 04:00 לפנות בוקר, גנב את מפתחות הרכב המשפחתי ועזב את המקום כשהוא נוהג במכונית. בסופו של דבר נלכד סלע בעודו נוהג ברכב בנהריה, כמה ימים לאחר מכן.

בית המשפט החליט לזכות את סלע מעבירה של תקיפת שוטר, לאחר שלא נמצאו הוכחות לכך בעדויות השוטרים. השופטת התייחסה גם לעובדה שהיה מאבק שנבע מהתנגדותו לניסיון לכבול ולאזוק אותו, אך לא הוצג תיעוד רפואי בדבר חבלה כלשהי שנגרמה לשוטרים. הדיון בטיעונים לעונשו של סלע יתקיים בסוף החודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת