אחרי 26 שנה: הורשע ברצח המאהבת במלון בת"א

סוף לפרשת הרצח במלון דיפלומט בתל אביב: אחרי שנמלט מהארץ, נעצר בארה"ב והוסגר חזרה לרשויות בישראל, הורשע היום עלי קראעין ברצח המאהבת שלו. בית המשפט המחוזי בת"א דחה את טענתו שלא התכוון להמית את המאהבת, וקבע כי חנק אותה למוות לאחר שגילתה לו שהיא בהיריון ממנו ודרשה שיישא אותה לאישה

אחרי 25 שנה - התיק נסגר. אילוסטרציה (חדשות 2)

פרשת רצח על רקע רומנטי שהתרחשה לפני 26 שנה הגיעה היום לסיומה עם הרשעתו של הרוצח עלי קראעין בבית המשפט המחוזי בתל אביב. הרוצח, שנמלט מהארץ אחרי שרצח את המאהבת שלו, הוסגר לארץ לאחר שנתפס בארצות הברית בעקבות עבירות הונאה שונות.

תחילת הסיפור בשנת 1986 במלון דיפלומט בתל אביב, שם נפגשו קראעין עם צעירה בשם אמירה ג'בריס, שניהלו קשר רומנטי למרות שכל אחד מהם היה נשוי לאחר.

במהלך המשפט נגדו הודה קראעין שרצח את ג'בריס לאחר שבישרה לו כי היא בהיריון ממנו, וביקשה ממנו שיישא אותה לאישה. לטענתו, לאחר שקיימו יחסי מין, היא התנפלה עליו ואז הדף אותה ממנו ואחז בצווארה, אך שחרר את אחיזתו לפני שמתה.

לאחר הרצח, הוא נמלט מהארץ דרך מעבר הגבול לירדן, ונעצר רק 16 שנים לאחר מכן - אז גם נחשף עברו הפלילי בישראל. שיתוף פעולה של רשויות החוק האמריקניות והישראליות הוביל להסגרתו תשע שנים לאחר מכן, והיום הוא הורשע על סמך אותן ראיות שנגבו מהזירה לפני 26 שנה.

איים על הנרצחת: "או אני או אף אחד"

אמה של המנוחה, שולה חפץ, הובאה אף היא למסור עדות וסיפרה על יחסי בתה עם קראעין. לדברי האם, זמן קצר לפני הרצח בתה סיפרה לה על הרומן מחוץ לנישואים ואמרה כי בכוונתה לנתק עם קראעין את הקשר נוכח הקנאה שהפגין כלפיה. הבת תיארה באזני אמה כיצד קראעין אסר עליה לפתוח את תריסי הבית, לצאת מהבית לבדה או ללבוש ביקיני.

לדברי האם, בתה סבלה מאלימות שקראעין הפעיל כלפיה במספר הזדמנויות, אבל בחרה שלא להתלונן נגדו. באחד הניסיונות של בתה לנתק עמו את הקשר הוא אף איים עליה כשאמר לה: "או אני או אף אחד".

הרכב של שלושה שופטים הכריע פה אחד כי קראעין רצח את ג'בריס בדם קר, ודחה את טענותיו על כך שלא התכוון להמית אותה. "העובדה שלפיתת הצוואר בחוזקה גורמת לחניקתו של אדם ידועה לכל בר-בי-רב, היינו אף למי שאינו בקי במדע הפתולוגיה ולא שמע מעולם על עורק התרדמה", סיכם השופט רענן בן יוסף את הכרעת הדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת