6.5 שנות מאסר לנהג שהרג משפחה שלמה

גזר דין מקל הוטל היום על אהוד כדור, שהתנגש ברכב של משפחת חדד מצפת לפני כ-6 שנים והרג את ההורים מרדכי ומורי, יחד עם בנם אריאל בן ה-18. בית משפט המחוזי בנצרת הרשיע את כדור בנהיגה בשכרות, לאחר שסירב לעבור בדיקת דם. בנוסף נגזר עליו פיצוי של 80 אלף שקלים לבתם של הזוג, שנפצעה קשה בתאונה

בית המשפט המחוזי בנצרת גזר היום 6 שנות מאסר וחצי על אהוד כדור, שהורשע בהריגה של שלושה בני משפחה אחת בתאונה קטלנית שאירעה בחג סוכות לפני שש שנים. לאחר שיצא לעקיפה, הרכב שבו נהג כדור התנגש חזיתית במכוניתם של בני משפחת חדד מצפת והרג את האב מרדכי, את אשתו מורי ואת בנם אריאל בן ה-18. הבת עינת חדד, שישבה גם היא ברכב, נפצעה קשה.

בהחלטה על גזר הדין ציינה השופטת, נחמה מוניץ, כי כדור הורשע בנהיגה בשכרות לאחר שסירב לעבור בדיקת דם ולא על סמך ראיות נמצאו בגופו. עם זאת, כתבה השופטת כי "אין צורך לשוב ולהדגיש את סבלה העמוק של הבת שנפצעה קשה והוריה לא יהיו יכולים לסעוד אותה בסבלה בשל כך שנהרגו בתאונה. אין צורך אף להוסיף ולהדגיש את סבלם של אחיה האחרים שנותרו כשארית למשפחה מפוארת, כל אלה ברורים לכל בר דעת".

בנוסף, השופטת ציינה בהחלטתה כי "אין להתעלם מעברו התעבורתי המכביד ביותר של הנאשם אשר מונה 65 עבירות...שמשתרעות על פני כ-30 שנות נהיגה".

התאונה הקטלנית התרחשה בכביש 65, בזמן שבני המשפחה עשו את דרכם בחזרה לביתם בצפת. כדורי שנסע מכיוון צומת כדרים לכיוון צומת גולני, יצא לעקיפה והתנגש חזיתית ברכבם של בני הזוג חדד ז"ל. רכב נוסף שנסע אחרי מכוניתם של הזוג חדד לא הצליח לבלום והתנגש בהם גם כן בעוצמה.

בנוסף לעונש המאסר, נגזרו על כדור שנתיים מאסר על תנאי למשך שנתיים בגין עבירת הריגה, נהיגה בשכרות או נהיגה בעת פסילה. בנוסף קבע בית המשפט שכדור ישלם לעינת, בתם של מרדכי ומורי חדד ז"ל, פיצוי בסך 80,000 ₪.

כמו כן הוחלט לפסול את רישיונו של כדור למשך 14 שנה ולהטיל עליו קנס בסך 15,000 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת