"הנאשם ברצח תקף גם את אמו בת ה-96 ונשים נוספות"

חודש לאחר רצח הקשישה בשכונת גילה בירושלים, שגופתה הוסתרה וכוסתה במלח במשך שבוע, הוגש היום כתב אישום נגד הנאשם ברצח: הומלס בן 61 שהתארח בביתה וכנראה מעורער בנפשו. ביהמ"ש המחוזי בירושלים הורה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים נגדו, כשבמקביל הוגש נגדו כתב אישום בגין תקיפת אמו ושתי נשים נוספות

כתב האישום שהוגש היום בבית המשפט המחוזי בירושלים נגד חסר הבית החשוד ברצח לינה דולגופולסקי בת ה-80, חושף עבר אלים במיוחד, שהוביל אותו אף לתקוף את אמו בת ה-94 ולהכות אותה, ארבעה ימים לפני שרצח לכאורה את הקשישה בירושלים.

הנאשם בן ה-61, כל הנראה מעורער בנפשו, התגורר בביתה של הקשישה בשכונת גילה בתקופה שקדמה לרצח. לפרנסתו הוא עסק במכירת בגדי ילדים ודגים, מה שסייע לו ככל הנראה לנסות ולטשטש את ריח הגופה באמצעות 30 שקיות של מלח, שעמם כוסתה גופת הקשישה.

כתב האישום מתאר מערכת יחסים נוספת עם שתי נשים, תושבות העיר בשנות ה-30 לחייהן, שאותן הכיר הנאשם דרך המנוחה. אחת מהן צברה חוב של 100 שקלים אצל הנאשם, שהוביל אותו על פי כתב האישום להגיע לדירתה בליל הרצח, ולהכות אותה במקל עץ ובאגרופים לעיני בתה הקטנה בת ה-7.

אמר לבן 12: "אמא שלך יותר גרועה מהיטלר"

לאחר מכן המשיך לדירתה של האישה השנייה, שבה שהה בנה בן ה-12 לבדו. העובדה שאותה מכרה לא הייתה בבית, לא הפריעה לנאשם להיכנס לביתה ולגנוב מצרכי מזון מביתה וחפצים שונים, תוך שהוא מספר לבנה ש"אמו גרועה מהיטלר" ושהיא מהווה "סכנה לעם היהודי". אחרי שאיים על הילד שיהרוג אותו, המשיך הנאשם לביתה של הקשישה, שם על פי כתב האישום הכה אותה בראשה ובגופה וחנק אותה למוות.

חקירת המשטרה גילתה שגופתה של הקשישה הוסתרה בדירה כשבוע לפני שנמצאה. על פי החשד, כדי לשמר את הגופה ולהסתיר את הריח שנפלט ממנה, היא כוסתה בכמויות גדולות של מלח וחפצים, כשכל העת הנאשם המשיך להתגור בדירה ואף הזמין חבר שלו להתגורר בדירה, אותה הציג כשלו. כל אותה העת, הוא אסר על חברו להיכנס לחדר שבו נמצאה הגופה.  

אבל בכך לא נגמרה הפרשה המזעזעת. יממה לאחר הרצח, הגיע הנאשם לבית אמו שהזעיקה שוטרים למקום. הוא אף שוחח עם השוטרים בקור רוח, ועזב את המקום במונית מבלי שאיש חושד שכמה שעות קודם לכן נטל לכאורה את חייה של האישה שאירחה אותו בביתה.

בתום החקירה, הופנה הנאשם לבדיקה פסיכיאטרית ובמקביל החליט בית המשפט להאריך את מעצרו עד תום ההליכים נגדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת