נדחתה בקשת המדינה: משפטו של קפטן ג'ורג' יתנהל בדלתיים פתוחות

משפטו של החוקר המכונה קפטן ג'ורג', שחקר את בכיר החיזבאללה מוסטפא דיראני, יתנהל בדלתיים פתוחות - כך קבע הבוקר ביהמ"ש המחוזי בתל אביב. בדיון המליצה השופטת גנות לצדדים להגיע לפשרה מחוץ לביהמ"ש. "יש כאן עלבון אישי גדול", ציינה על המניע שהוביל את החקר לתבוע את המדינה לאחר פיטוריו

דיון סוער התרחש היום בבית המשפט המחוזי בתל אביב, לפני תחילת משפטו של חוקר השב"כ המכונה "קפטן ג'ורג'". בתום הדיון, החליטה השופטת דליה גנות לדחות את בקשת המדינה והודיעה שהמשפט ייערך בדלתיים פתוחות למרות הרגישות הביטחונית שבו. עם זאת, היא ייעצה לצדדים להגיע להסכם מחוץ לכתלי בית המשפט. עוד הוחלט שדיונים רגישים במיוחד ייבחנו בנפרד - האם לקיימם פומבית או לא.

פרקליטיו של החוקר, הטיחו האשמות קשות במדינה, על ניסיונם להשתיק את הפרשה ורמזו לאפשרות שאף פרצו לביתו של ג'ורג. "זהו תיק של עלבון ענקי, זהו ראש הנזק האמיתי", אמרה השופטת גנות. "אני משוכנעת במיליון אוזים שאין בעיה לסיים את התיק הזה מחוץ לבית המשפט אם התובע ינמיך קצת תציפיות והמדינה תלך מעט לקראת התובע".

"ב-17 בפברואר פרצו לביתו של מרשי, הפכו שם הכל וייתכן שפורצים עשו את אבל גם יתכן שלא", אמר עו"ד אפי נווה, שמייצג את קפטן ג'ורג'. "אני רק אומר, אם יש יד מכוונת שישתדלו לא לעשות את זה גם אצלי במשרד".

מי שהיה חוקרו של בכיר החיזבאללה מוסטפא דיראני והואשם כי התעלל בו, תובע את המדינה ואת משרד הביטחון, ודורש פיצוי בסך 5.5 מיליון שקלים. למרות הזמן הרב שעבר מאז, זהותו האמיתית נותרה חסויה בשל התפקידים הרגישים שמילא ביחידה 504 באגף המודיעין בצה"ל.

במהלך החקירה שניהל נגד דיראני, שהוחזק בישראל כקלף מיקוח בפרשת רון ארד, ג'ורג' נחשד כי במהלך החקירה ביצע בדיראני שורה של התעללויות, ובהם מעשה סדום, אולם מעולם לא הועמד לדין. לאחר הפרשה הוא פוטר מעבודתו ולטענתו הפך לשעיר לעזאזל ושילם את מחיר הפרשה שהביכה את שירותי הביטחון הישראלים בשם כל היחידה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק