ביהמ"ש העליון קבע: אסתי גינזבורג נהגה בשכרות

רישיון הנהיגה של הדוגמנית אסתי גינזבורג יישלל ל-28 חודשים, לאחר שבית המשפט העליון דחה הערב את ערעורה על ההרשעה שלה בנהיגה בשכרות. גינזבורג טענה רק ששתתה "בקבוק ועוד קצת", אך השופט קבע: "הרשעתה מבוססת על מכלול ראייתי התומך במסקנה שנהגה כשהיא שיכורה"

אסתי גינזבורג. "התנדנדה קלות" (רפי דלויה, באדיבות mako)

בית המשפט העליון דחה הערב את ערעורה של הדוגמנית אסתי גינזבורג על הרשעתה בנהיגה בשכרות ופסילת רישיון הנהיגה שלה ל-28 חודשים. השופט העליון אליקים רובינשטיין קבע כי "המכלול הראייתי תומך במסקנה שהנאשמת נהגה כשהיא שיכורה".

גינזבורג הורשעה בבית המשפט לתעבורה בנהיגה בשכרות, נהיגה בקלות ראש ונהיגה ללא רישיון נהיגה בתוקף, לאחר שגרמה לתאונה קלה בזמן שנהגה תחת השפעת אלכוהול. "שילוב בין אופן נהיגתה, סטייתה מהנתיב וגרימת תאונת הדרכים בה היו מעורבים שלושה כלי רכב, התנדנדותה בהליכה ובעמידה (לאחר כשעתיים), כל זאת לאחר בילוי לילי במועדון בו שתתה משקאות משכרים, מביא למסקנה כי הנאשמת נהגה בהיותה שיכורה", נכתב בהכרעת הדין אז.

פרקליטיה של גינזבורג לא התייאשו וערערו על הכרעת הדין לבית המשפט המחוזי ולאחר מכן גם לבית המשפט העליון. עורכי דינה של הדוגמנית, גיא שמר ושלמה ערד, טענו כי המשטרה התרשלה בבדיקת השכרות ולכן יש צורך להפוך את בפסק הדין.

השופט העליון אליקים רובינשטיין דחה הערב את בקשתה של הדוגמנית. "הרשעתה", כך כתב, "מבוססת על מכלול ראייתי התומך במסקנה שנהגה כשהיא שיכורה. הרשעה המבוססת על התגבשות של מכלול ראיות ספציפיות - בכללן טיב הנהיגה ותוצאותיה, הודאתה כי שתתה משקה אלכוהולי, תוצאות בדיקת המאפיינים ואי העלאת טענה בעניין עייפות בעקבות טיסה ב'זמן אמת' - תחומה לנסיבותיה ואינה מצדיקה מתן רשות ערעור".

לדברי השופט, ההרשעה מבוססת על מכלול ראיות ולא רק על בדיקת השכרות של המשטרה, בה הדוגמנית "התנדנדה קלות". טיב הנהיגה ותוצאותיה, והודאתה של הדוגמנית עצמה ששתתה בקבוק וחצי ("בקבוק ועוד טיפונת", לדברי גינזבורג), הם שהובילו להרשעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק