כך הפליל אחיו של דניאל מעוז את הנאשם ברצח הוריהם

מחר יגיעו שני אחיו של דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו, להעיד נגדו במשפט הרצח הכפול. הערב אנו מביאים קטעים מחקירת אחד האחים לאחר הרצח: "דניאל שאל את אשתי אם היה מאבק בין התוקף והקורבן, האם זה מטשטש את הממצאים מתחת לציפורניים של הקורבן", סיפר גיא מעוז לחוקרים - והפליל את אחיו

בתחילת הדרך הם עוד הופיעו לדיונים בבקשת המשטרה להאריך את מעצרו, אבל מהר מאוד האחים של דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו, ניתקו כל קשר איתו, הפסיקו לממן את ייצוגו המשפטי. מחר, בזה אחר זה, הם יעידו נגדו. כן, אחיו של דניאל מעוז הם עדי התביעה המרכזיים נגדו.

האחים, בחדרי החקירה, כיוונו את החוקרים לחשוד המרכזי שהפך לנאשם, לאח שלהם. האח גיא, רופא ספורט, הגיע עם אשתו מארצות הברית מיד לאחר הרצח. זה מה שסיפר לחוקרים:

חוקר: האם הבחנת בהתנהגות חריגה של אחד מבני המשפחה מרגע קבלת האירוע ועד עכשיו?
גיא מעוז: דני פנה אליי ביחידות ושאל אותי מה אני יודע מתוך הידע המקצועי על היכולת של אקונומיקה לטשטש ראיות. עניתי לו שזה בטח מטשטש אבל אני לא יודע. זאת נראתה לי שאלה מאוד מוזרה. אני לא זוכר בדיוק, אבל בצורה שבה הוא שאל את השאלה ניראה שהוא מנסה לברר משהו שמטריד אותו.
לפני שהגעתי למסור עדות במשטרה, קרן אשתי אמרה לי שדני שאל אותה את אותה שאלה בדיוק וזה נראה לה מאוד מוזר. היא אמרה לי - מה הוא מטורף?
חוקר: האם אתה חושד שדני קשור במישרין או בעקיפין לרצח ההורים שלך?
גיא מעוז: יכול להיות
חוקר: מדוע אתה חושב כך?
גיא מעוז: הוא הקשר הכי חזק בין ההורים שלי לעולם הפלילים. בגלל החובות, ויכול להיות שהוא עדיין מהמר ואנחנו לא יודעים.

באותם הימים ניהלה המשטרה מעקב צמוד אחרי דניאל. הוא הרגיש בטוח ואמר לכתב משה נוסבאום שהשמועות שהוא קשור לרצח הוריו "הזויות" והוריו "מתהפכים בקברם כשעולות כאלה שמועות".

בחקירה אחרת סיפר ד"ר גיא מעוז על שיחה מחשידה שקיים אחיו גם עם אשתו, קרן.

גיא מעוז: כשדיברתי עם קרן אשתי למחרת, אני חושב, ושאלתי אותה בדיוק מה דני שאל אותה לגבי האקונומיקה אז היא ענתה לי שהוא שאל אותה מה קורה אם שופכים אקונומיקה על הגופות וכן אם היה מאבק בין התוקף והקורבן האם זה מטשטש את הממצאים מתחת לציפורניים של הקורבן...
שאלתי את ניר אחי האם דני נכנס לבית וראה את הגופות של ההורים שלנו. ניר ענה בשלילה ואמר שלא, אמרתי לניר איך דני יודע ששפכו אקונומיקה על הגופות אם הוא לא ראה את הגופות וניר אמר לי שהוא לא יודע וצריך להגיד את זה למשטרה ודבר זה העלה את חשדי שדני קשור לאירוע.

דניאל מעוז הודה בחקירה כי הוא ששפך אקונומיקה בזירה. לדבריו, חשש שהמשטרה לא תאמין שהוא נאבק עם הרוצח, ותקשר אותו לרצח. בינתיים, התפטר פרקליטו עו"ד אריאל עטרי, ומעוז שמיוצג על ידי הסנגוריה הציבורית ינסה עכשיו לשכנע את השופטים כי מי שטשטש ראיות בזירה אינו הרוצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק