בלי בושה: תקיפת שוטר בתחנת המשטרה

תושב שפרעם רצה לבקר את אחיו העצור בתחנת המשטרה בעיר נתקל במאבטח ובשוטר בכניסה שסירבו לאפשר לו להיכנס. מול מצלמות האבטחה תקף האיש את שניהם ואף שבר את ידו של השוטר. בסופו של דבר השתלטו השניים על התוקף, הוא נעצר ונשלח ל-9 חודשי מאסר, אולם בית המשפט המחוזי הכפיל את עונשו: "לא ניתן להשלים עם ענישה מקלה"

תקיפת שוטר מול המצלמות: תושב שפרעם שרצה לראות את אחיו העצור בתחנת המשטרה ביישוב, נתקל בסירוב מצד המאבטח בכניסה. בתגובה, תקף את המאבטח וכן שוטר שהגיע לסייע לו. בסופו של דבר הצליחו השניים להשתלט על התוקף, שנעצר ונכלא ל-18 חודשים. התקיפה כולה תועדה על ידי מצלמות האבטחה.

האירוע החריג התרחש בסוף חודש מאי האחרון, אז הגיע תושב שפרעים לתחנת המשטרה בעיר וביקש לראות את אחיו ששהה בתא המעצר במקום. אלא שהשומר סירב להכניס אותו לתחנה, ועורך דינו של התוקף אף טוען כי המאבטח התגרה בו. בתגובה, החל האיש לתקוף את המאבטח ואף הכה בראשו באמצעות קסדת אופנוע שאחז בידו.

שוטר ששם לב למהומה בכניסה לתחנה הגיע למקום וניסה לעצור את התוקף, אולם זה הצליח להפיל את השוטר ואף גרם לו לשבר ביד. אחרי זמן מה, הצליחו השוטר והמאבטח להשתלט על התוקף והוא נעצר.

המחוזי הכפיל את העונש לשנה וחצי מאסר

נגד האיש הוגש כתב אישום והוא הורשע בסעיף של תקיפת שוטר ותקיפת עובד ציבור בנסיבות מחמירות. למרות שנגזרו עליו 9 חודשי מאסר בפועל, ערערה הפרקליטות על העונש ובית המשפט המחוזי, בחיפה בראשות אב בית הדין רון שפירא, הכפיל את עונשו של החשוד לכדי מאסר של 18 חודשים.

"מדובר באלימות חמורה מאוד ויזומה כנגד מאבטח ושוטר בתחנת משטרה", כתב בית המשפט בהחלטתו. "כאשר הנאשם מגיע מיוזמתו לתחנה ותוקף באלימות את ממלאי התפקיד שם, לא ניתן להשלים עם ענישה מקלה ויש להבהיר במסגרת הענישה את חומרת המעשה".

עורך דינו של התוקף, ענאן עליאן, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי בכוונתם לערער על החלטת בית המשפט. "אנחנו בשלב סופי של הכנת הערעור - מדובר בעונש חמור מאוד", לדברי עורך הדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק