צעיר מרחובות מואשם בהתעללות חמורה בכלבתו

כלבה מגזע פיטבול נפלה קורבן להתעללות על ידי בעליה, זאת על פי כתב אישום שהוגש היום. צעיר בשנות ה-20 לחייו מרחובות, נאשם כי סגר את הכלבה בכלוב מתכת מטונף, וקשר אותה בשרשרת מתכת כבדה. העונש המרבי שהוא עומד בפניו - 3 שנות מאסר

הכלוב בו נמצאה הכלבה (אייל פבזנר)

לבית משפט השלום בראשון לציון הוגש הבוקר כתב אישום נגד צעיר בשנות ה-20 לחייו מרחובות, שנאשם בהתעללות חמורה בכלבתו. על פי כתב האישום, החזיק הצעיר את הכלבה מגזע פיטבול, בכלוב מתכת קטן ומטונף בחצר, ללא מחסה מהחום, הקור, הגשמים והרוחות.

הפרשה נחשפה בעקבות תלונות שהגיעו אל הרופא הווטרינר הרשותי ברחובות. לאחר בדיקה שביצע נשלחו למקום יחידת הפיצו"ח (פיקוח צומח וחי) של משרד החקלאות לבירור וחקירה, שבסופה העבירו את הכלבה למתקן מוגן להמשך טיפול.

על פי כתב האישום שהוגש נגד הצעיר, במהלך חודש וחצי בסוף שנת 2011, החזיק הנאשם את הכלבה בחצר האחורית של בניין מגורים בו מתגוררים הוריו. הכלבה הוחזקה בתוך כלוב מתכת המורכב ממוטות בולטים העלולים לגרום לפציעות. בנוסף, הכלוב היה מלוכלך מהפרשות שתן וצואה, וכך גם כלי האוכל והשתייה של הכלבה.

העונש המרבי: 3 שנות מאסר

מחקירת האירוע עולה כי הכלבה היתה קשורה בכלוב בשרשרת מתכת כבדה, שאורכה פחות ממטר וללא קולר. המצב בו הוחזקה הגביל את תנועתה של הכלבה וגרם לפצעים בצווארה. בכתב אישום מצוין כי לאורך כל התקופה המתוארת לא היה לכלבה שום מחסה מהחום, הקור, הגשמים והרוחות.

בנוסף, הצעיר נאשם כי לא חיסן את הכלבה נגד מחלת הכלבת והחזיק בה ללא רישיון בתוקף. על פי כתב האישום, במעשיו סיכן הנאשם את שלום הציבור בכך שהחזיק את הכלבה בשטח ציבורי כשהיא לא מחוסנת וללא רישיון. העונש המרבי הקבוע בחוק בגין התעללות בבעלי חיים עומד על שלוש שנות מאסר או קנס בגבוה 223,000 שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק