רוני הררי נאשם בסחיטה: "אחתוך לך את הפנים"

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום כתב אישום בגין סחיטה באיומים נגד העבריין רוני הררי, אשר הצהיר בבית המשפט כי עזב את עולם הפשע. הררי מואשם שסחט מאות אלפי שקלים ואת רכביהם של שני אנשי עסקים

רוני הררי בהארכת מעצרו (חדשות 2)

למרות הצהרותיו החוזרות ונשנות על עזיבת עולם הפשע, פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום כתב אישום בגין סחיטה באיומים וקשירת קשר לביצוע פשע נגד העבריין רוני הררי ואדם הנאשם בסחיטה עמו, אנדרי סבסטיאנוב.

לפי כתב האישום, המתלונן על הסחיטה נקלע לקשיים כלכליים ב-2012 ולא יכל לשלם את חובותיו. לכן, פנה שותפו לעסקים להררי וביקש שיסייע להסדיר את החובות.

לאחר מכן, לפי כתב האישום, נקבע בישיבת בוררות כי המתלונן חייב להררי את הכסף שהביא האחרון לשותפו של המתלונן ולמעשה - חובו של השותף להררי עבר לאחריותו של המתלונן. באותה ישיבה נאמר לו כי הוא חייב 250 אלף שקלים בתשלומים חודשיים של 10,000 שקלים.

"אחתוך לך את הפנים"

לפי האישום, המתלונן שילם במשך שבעה חודשים 70 אלף שקלים להררי. כשנקלע לקשיים כלכליים, הפסיק את התשלומים. וכך, לפי הפרקליטות, החלה מסכת האיומים והסחיטות.

בין השאר נאשם הררי שאיים על המתלונן כי "יחתוך לו את הפנים", אם לא ישלם. למחרת שילם לו 5,000 שקלים. בהזדמנות אחרת נאשם הררי שלקח את רכבו של המתלונן, תוך שהוא מאיים עליו: "מפה אתה לא יוצא היום עד שאתה גומר את החוב".

הררי נאשם בפרשה נוספת של סחיטה, של סוחר כלי רכב שהסתכסך עם מכר של הררי. לפי כתב האישום, דרש הררי מהסוחר כספים בגין "עירוב שמו" כבורר בסכסוך העסקי. חוץ מ-40 אלף שקלים, נאשם הררי שסחט את רכבו של האיש - ג'יפ ב.מ.וו.

עו"ד גיא פרידמן המייצג את הררי אמר לאחר קבלת כתב האישום כי "עיון קצר מלמד שההר הוליד עכבר. עבירות של גניבה נמחקו כליל ונותרנו אך ורק עם שתי תלונות שבמהרה יתברר שהן מופרכות מהיסוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק