יזם הולילנד: "עד המדינה יגמור את כולנו"

איש העסקים הלל צ'רני ניצל הבוקר את נוכחות העיתונאים בדיון בתביעה אזרחית שהגיש נגדו עד המדינה בפרשת הולילנד כדי לתקוף את האחרון בחריפות. "כל הסיפורים שלו על הבריאות לא נכונים", הוא אמר באשר לטענות על מצבו הפיזי הרעוע של העד

הלל צ'רני, יזם הולילנד (יוסי זילברמן)

העמדתם לדין של הנאשם בפרשת הולילנד, ובראשם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, כבר יצאה לדרך. היום, בהליך משפטי אזרחי נפרד שמנהל עד המדינה נגד הנאשם המרכזי בפרשה - יזם הולילנד, הלל צ'רני - תקף האחרון בחריפות את מהימנותה של אותה אישיות מסתורית, שפרטיה נאסרו לפרסום.

לפי כתב האישום, שילם צ'רני שוחד בגובה מיליוני שקלים לשורת בעלי תפקידים ונבחרי ציבור, בהם גם אולמרט עצמו. העד תובע ממנו סכום עתק של 30 מיליון שקלים בטענה שצ'רני לא שילם לו את מלוא שכרו כפי שהתחייב ואף לא השיב אליו כספים שונים שהוציא מכיסו לטובת שוחד - לטענתו, בהוראת הנתבע.

הבוקר, בדיון שנערך בתיק בבית המשפט המחוזי בירושלים, ניצל צ'רני את ההזדמנות ואמר לעיתונאים כי הטענות על מצבו הבריאותי הרעוע של עד המדינה מופרכות.

"הוא יחיה אחרינו"

"האיש בריא כמו שור", הוא אמר. "כל הסיפורים שלו על הבריאות היו בחלקם הגדול לא אמיתיים. אתם יכולים לבקש מהפרקליטות את חוות הדעת הרפואית עליו".

צ'רני שב וטען כי הוא ויתר הנאשמים בפרשה נקיים מכל רבב ובאשר לעד הוסיף: "לי אסור לדבר עליו. הוא יגמור את כולנו, הוא בריא ויחיה אחרינו".

הדיון נערך בנוכחות נאשמים בעלי תפקידי מפתח בתיק "הולילנד", ובהם מאיר רבין, שמחיוף ועד המדינה עצמו. באשר לאחרון הוסיף צ'רני: "הוא מחוק מבחינתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת