חברת הביטוח תפצה את שחר גרינשפן ב-11 מיליון שקלים

לאחר שקיבל הנהג הדורס מרק פטריק, עונש מגוחך של 600 שעות עבודות שירות וקנס זעום, בהסכם פשרה שנחתם בין משפחתה של שחר גרינשנפן בת ה-14 לבין חברת הביטוח של הנהג, נקבע כי למשפחה ישולם סכום של 11 מיליון שקלים לצורך מימון הטיפולים לשיקומה

שחר - עדיין צמח (חדשות 2)

שנתיים וחצי לאחר שנדרסה שחר גרינשפן בת ה-14 על ידי הנהג השיכור מרק פטריק, שהותיר אותה משותקת, ניתן לומר כי מאבקה של המשפחה נגד עונשו הקל של הנהג הפוגע - הסתיים. בהסכם פשרה שנחתם עם חברת הביטוח "שירביט", נקבע כי 11 מיליון שקלים ישולמו למשפחה, לצורך מימון הטיפולים היקרים לשיקומה של שחר. כך פרסם הבוקר יורם ירקוני ב"ידיעות אחרונות".

משפחתה של הנערה, שנפגעה אנושות כשהייתה בת 12, תבעה לפני שנתיים את חברת הביטוח "שירביט" לפיצויים בסך של כ-36 מיליון שקלים. החברה טענה לעומת זאת כי : מחקרים מראים ששחר לא תחיה 14 שנים מיום התאונה ועל כן הפיצוי אמור להיות מופחת בהרבה. לאחר הדיון תקפו בחריפות נציגי החברה את מה שהם מכנים "קמפיין מתוכנן" נגד שירביט.

בהסכם שנחתם לאחרונה בין הצדדים, נקבע כי "שירביט" תשלם למשפחת גרינשפן 8.7 מיליון שקלים. 2.6 מיליון שקלים נוספים תקבל המשפחה מביטוח לאומי. בתביעתם, דרשו הוריה של שחר, נחמה וישראל, לקבל פיצוי בשל כך שנאלצו להפסיק לעבוד, בשל הצורך לטפל בבתם המשותקת. בנוסף, ביקשו בני המשפחה ציוד מיוחד הנחוץ לשיקום ולהעסקת מטפלים בבית, בכדי שלא יידרשו לשלוח את שחר למוסד סיעודי.

לפני כשנתיים נדרסה גרינשפן, על-ידי הנהג השיכור, מרק פטריק. המקרה עורר סערה ציבורית, לאחר ששופטת התעבורה בפ"ת, טל אוסטפלד, גזרה על פטריק במסגרת הסדר טיעון קנס כספי של 1,000 שקלים ועבודות שירות של 600 שעות. בעקבות גזר הדין פירסמה יעל, אחותה של שחר, מכתב בפייסבוק, שבעקבותיו גברה הסערה הציבורית. "האדם שלקח מאחותי את החיים, שהרס משפחה שלמה, הולך לחיות את חייו כאילו דבר לא קרה", כתבה.

ההסכם שהושג יוגש בקרוב לאישור בית המשפט המחוזי מרכז. "המשפחה מרוצה שהעניין הסתיים והיא יכולה להניח אותו מאחוריה, ולהתפנות אך ורק לטיפול בשחר", אמרה עו"ד ענת קאופמן המייצגת את משפחת גרינשפן. עוד הוסיפה קאופמן כי "יש לזכור שהמאבק עוד אל נגמר, ואנו מנהלים קרב נוסף, ולא פחות חשוב, בבית המשפט העליון, במטרה לבטל את פסק הדין נגד הנהג הדורס". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת