הושגה פשרה לפינוי המאחז מגרון

הישג לשר בני בגין: המתנחלים תושבי המאחז מגרון הסכימו לנוסח המתוקן של הסכם הפשרה שיאפשר את פינוי המאחז הבלתי חוקי. בהסכם המתוקן, הוצאה המילה "פינוי" והוחלפה ב"מסירת הבתים למנהל האזרחי". בעוד כשנתיים, יעברו המפונים לגור בשכונת "היקב", המרוחקת קילומטר וחצי מהמאחז

מתיישבי ההתנחלות מגרון, באמצעות בא כוחם עו"ד יעקב וינרוט, הודיעו היום כי קיבלו את הפשרה שהציע השר בני בגין. בגין הציג נוסח מתוקן לפשרה, שלא מכיל את המילה "פינוי", הבעייתית בעיני המתנחלים. זהו למעשה השינוי הלשוני היחיד בין ההסכם החדש לפשרה המקורית שהוצעה על ידי בני בגין.

במקור נאמר "המבנים יפונו" ואילו בפשרה הנוכחית כתוב: "המבנים יימסרו בידי המנהל האזרחי ותתמלא הוראת בג"ץ". בפועל, יפונו המתנחלים מביתם, אך הם מצליחים להשיג הסכם שאין בו את המילה "פינוי". בהתאם להסכם, תיבנה למתנחלים שכונה חדשה 1.5 קילומטרים מהמקום הנוכחי, בשכונת היקב. הבנייה תארך לפחות שנתיים ואז יעברו תושבי מגרון לשכונה החדשה.

הפשרה שהושגה דורשת את אישור בג"ץ והמדינה ככל הנראה תגיש אותו לאישור כבר בשבוע הבא. בכל מקרה, הצליח השר בני בגין לעשות את מה שכיוון - להשיג פשרה שתאפשר את פינוי מגרון ותקבל את ההסכמה של המפונים.

וועד מתיישבי מגרון נמסר בתגובה לידיעה כי הם מחכים לטיוטת ההסכם שטרם הגיעה לידיהם ורק אז יחליטו האם לחתום עליו או לא. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת