מהנדס הורשע בהרעלת עמיתיו לעבודה

איגור אברבוך מקרית ים הורשע הבוקר בשימוש ברעל מסוכן, זאת לאחר שהתיז קוטל חרקים מסוג K-300 בכוסות ובקרטון חלב על עמיתיו לעבודה במשרד מהנדסים. הנאשם הודה בעובדות כתב האישום אך טען כי לא התכוון לגרום נזק, אלא להדביר נמלים. השופט: "ניכר היה בו שהוא חכם, ער לדקויות החקירה וידע היטב שמדובר בחומר רעיל"

התיז קוטל חרקים בכוסות. אילוסטרציה (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע היום את איגור אברבוך, בן 41 מקריית ים בשימוש ברעל מסוכן, זאת לאחר שהתיז קוטל מזיקים מסוג K-300 לתוך כוסות השתייה של עמיתיו לעבודה.

השופט אילן שיף קבע בהחלטתו כי אברבוך ריסס את קוטל המזיקים בכוסות העובדים ובקרטון החלב במשרד המהנדסים בו עבד, מתוך זדון וכוונה להזיק ליתר העובדים. אברבוך הודה בעובדות כתב האישום אך טען כי לא התכוון לגרום נזק, אלא להדביר נמלים שהיו במשרד. בנוסף טען כי לא ידע שמדובר ברעל מסוכן.

על פי כתב האישום, אברבוך שעובד במשרד המהנדסים במשך 15 שנה, החל בחודש יוני האחרון במועדים שונים, להמתין עד שכל העובדים יעזבו ואז נעל את דלת הכניסה. על פי כתב האישום, הוא נטל מארון המטבח במשרד תרסיס קוטל מזיקים מסוג K-300 והתיז מתכולתו לתוך כוסות השתייה של עובדי המשרד ולתוך קרטון חלב ממנו נהגו עובדי המשרד לשתות.

"עשה רושם בלתי אמין"

התרסיס בו השתמש אברבוך הכיל רעל קוטל חרקים והינו רעיל בנשימה, במגע עם עור ובבליעה. על פי כתב האישום, עובדי המשרד שתו מתוך הכוסות המרוססות ומן החלב שרוסס, וכתוצאה מכך חשו כאבי ראש ומרירות בגרון.

השופט שיף הסביר בהחלטתו כי לא האמין לנאשם כי ריסס במשרד על מנת להדביר נמלים ותיקנים: "הנאשם עשה עלי רושם בלתי אמין. ניכר היה בו שהוא חכם, ער לדקויות החקירה והחקירה הנגדית ומנסה להתמודד עם כל מכשלה שהוצבה בפניו. הנאשם ידע גם ידע, ש-300K הוא חומר רעיל. חזקה על אדם משכיל, כי הוא יודע שחומרי הדברה הם רעילים".

עוד ציין השופט כי הנאשם ריסס פעמיים לתוך בקבוק חלב לאחר שהסיר ממנו את הפקק וכי ההסבר כי רצה להדביר נמלים גם בתוך קרטון חלב הוא "הזוי". לטענת השופט המסקנה המתבקשת היא, כי הנאשם התכוון להזיק לחבריו לעבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק