השוטר לשעבר שחר מזרחי שוחרר מהכלא: "מודה למשטרה"

חודש וחצי לפני המועד המתוכנן, יצא הבוקר השוטר לשעבר שחר מזרחי, שהורשע בהריגת גנב רכב, משערי כלא מעשיהו. בצאתו מהכלא אמר: "אני מודה למשטרה ולכל מי שתמך בי. יש לנו משטרה טובה". עשרות שוטרים הגיעו לברכו בביתו

אחרי שנתיים וחצי מאחורי הסורגים - השוטר לשעבר שחר מזרחי יוצא לחופשי. מזרחי, שהורשע בהריגה במהלך מילוי תפקידו לאחר שירה למוות בגנב, שוחרר כחלק מקיצור עונשם של 600 אסירים נוספים.

מזרחי היה אמור להשתחרר מהכלא רק בעוד כחודש וחצי, אך בשל צפיפות בבתי הכלא הוחלט לשחררו קודם לכן. עם יציאתו משערי הכלא, אמר מזרחי למצלמות: "אני מודה למשטרה ולכל מי שתמך בי. יש לנו משטרה טובה, אני עם הפנים לעתיד ורוצה להמשיך קדימה".

מזרחי הוסיף: "עברתי תקופה ארוכה, לא פשוטה, לא קלה, ועכשיו לחזור למשפחה זה הדבר הכי נכון והכי חשוב לעשות. אני מקווה שבעקבות האירוע הדי חריג ודי מפוצץ הזה, הופקו הרבה לקחים, השתנו הרבה דברים ושהעתיד יהיה הרבה יותר טוב".

אשתו של מזרחי וחבר נוסף ליוו אותו בניידת משטרה עד ביתו בגן נר, לשם החלו לזרום עשרות שוטרים וקולגות מהעבר שהגיעו לתמוך בחברם ולשמוח על שחרורו ושובו לביתו.

במקביל, נציג של ארגון מוסאוא, שמייצג את משפחתו של גנב הרכב מחמוד גנאים, עושה את דרכו הבוקר לבית המשפט העליון על מנת להגיש ערעור על השחרור המוקדם של מזרחי.

מזרחי: "מצטער ומביע חרטה"

בשנת 2006 ירה מזרחי במחמוד גנאים בן ה-24, בזמן שניסה לגנוב רכב, והרג אותו. המשטרה טענה בזמנו כי הירי בוצע מתוך הגנה עצמית, אולם על סמך עדותו של בן דודו של גנאים, הכריע בית המשפט כי השוטר לא פעל כשורה, ושלח אותו ל-15 חודשי מאסר. ערעורו של מזרחי על העונש נדחה, ועונשו אף הוכפל ל-30 חודשי מאסר. מזרחי התפטר מהמשטרה לאחר קבלת גזר דינו.

ועדת השחרורים דנה לאחרונה בשחרורו של מזרחי, לאחר שנשיא המדינה שמעון פרס קיבל בקשת חנינה מהשוטר לשעבר. "האירוע בגינו אני נמצא פה התרחש במסגרת תפקידי כשוטר, כשהייתי אמון על החוק במשטרת ישראל", אמר מזרחי, כך עולה מפרוטוקול הדיון שנערך בעניינו בוועדת השחרורים בשב"ס אשר פורסם על ידי כתב "הארץ" ג'קי חורי.

"יחד עם זאת, אני מצטער, מביע חרטה עמוקה על התוצאה הטרגית מהאירוע הזה. אני אב לילדים ויודע מה זה אהבה של אבא לבן. אילו באותו רגע נתון יכולתי לסיים את האירוע בדרך אחרת, הייתי מסיים אותו", אמר השוטר לשעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק